Ви є тут

Загадковий погляд: у Хмельницькому з'явився новий стріт-арт

Инна Хананова

Автор фото - Василь Камінський

У Хмельницькому з'явився новий мурал. Далі про це детальніше розповість «Хмельницький».

У Хмельницькому є чимало сірих та одноманітних будинків. Однак у рамках проекту «Мальоване місто» їх стане менше. Стіни будівель продовжують прикрашати цікавими вуличними малюнками.

Минулого року, у рамках проекту «Мальоване місто», на вулиці Старобульварній, з'явився новий мурал. На стіні будинку зображений Козак Мамай. Він вбраний у військову форму та тримає у руках кобзу. Також ще один стріт-арт реалізували в рамках проекту «Громадські ініціативи». Цього разу вуличний малюнок прикрасив стіну котельні на території дитячої школи мистецтв «Райдуга». Над малюнком працювала донька відомого хмельницького скульптора і художника Оксана Мазур. На вулиці Володимирській, також з'явився новий мурал. На вуличному малюнку зображено дерево та дівчинка на каруселі. Арт-об'єкт присвячений тридцятій річниці підписання Угоди про партнерство з містом Модесто. Також розфарбували будинок, що знаходиться на вулиці Героїв Майдану. На стіні будівлі з’явився малюнок «Осінній джаз».

Ще один мурал з'явився недавно на відремонтованій підпірній стінці в мікрорайоні Ружична, по вулиці Кам'янецькій. Стріт-арт присвячений історичній архітектурі Хмельницького. Загальна довжина близько 200 метрів. Над вуличним малюнком працювали учні і викладачі Вищого професійного училища №25. До Дня міста на дев'ятиповерховому будинку, що на вулиці Подільській, 9/1, з'явився новий стріт-арт. Над вуличним малюнком працювала пара художників з Івано-Франківська Юрій та Марта Пітчуки. На новому стріт-арті зображено жінку-подоляночку у національному вбранні і з веретеном у руках.

Кілька днів тому відомий митець, голова ГО «Територія» та організатор «Respublica FEST» Андрій Зоїн завершив роботу над новим стріт-артом. На набережній тепер можна поглянути в очі загадковій незнайомці. Раніше на цій сірій стіні були різноманітні нецензурні вислови, а тепер тут чудовий арт-об'єкт.

Вулиці, що згадуються: