Парклет, арт-містечко та мурал: у Хмельницькому відзначили 30 річницю партнерства з американським містом Модесто

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

В Хмельницькому облаштували парклет та практично завершили арт-об'єкт. Вчора, 2 серпня, відзначали тридцяту річницю підписання Угоди про співпрацю з американським містом Модесто.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, художники майже завершили роботу над креативним арт-об'єктом. На вулиці Володимирській з'явився новий мурал. Він створений на екологічну тематику. Його мета полягає у популяризації відновлювальної енергії. На вуличному малюнку зображено дерево та дівчинка на каруселі.

Також з нагоди тридцятої річниці підписання Угоди про партнерство з містом Модесто біля Майдану Незалежності облаштували парклет. Додамо, що саме зі Штатів походить ідея встановлення таких відпочинкових зон. Тепер хмельничани можуть тут приємно проводити своє дозвілля та спілкуватись один з одним.

У Хмельницькому, 2 серпня, розпочалися святкові заходи з нагоди визначної дати. О 15:00, на Майдані Незалежності, почав діяти вуличний фестиваль «Арт-місто». Основні заходи розпочалися о 17:00. На хмельничан та гостей міста чекали виступи музичних гуртів, демонстрація вуличних видів спорту, конкурси та багато цікавого. А маленькі хмельничани змогли взяти участь у різноманітних конкурсах та розвагах. Це все створило атмосферу, схожу на ту, яка панує під час фестивалів у США чи європейських містах. Нагадаємо, що даний проект реалізовується у рамках «Громадських ініціатив». О 20:00 усі присутні змогли побачити виступ фронтмена гурту «Мотор’ролла» Сєні Присяжного.

У четвер, 3 серпня, святкові заходи триватимуть. Зокрема, о 17:00, розпочнеться благодійний джазовий концерт у мистецькому дворику музичної школи ім. М. Мозгового, що на вулиці Проскурівській, 18.

На святкові заходи завітають також представники Міжнародної організації міст-побратимів міста Модесто (Modesto Sisters Cities International).

Рівно 30 років тому, 2 серпня 1987 року, було підписано Угоду про співпрацю між містами Хмельницький і Модесто. З нагоди цієї визначної події до нашого міста прибула делегація зі Сполучених Штатів Америки, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

Едріан Харрел, президент правління Міжнародної організації міст-побратимів міста Модесто (Modesto Sister Cities International) передала вітання і подарунки від влади міста Модесто та її мешканців.

«Хмельницький  – особливе місто для усіх мешканців міста Модесто, оскільки це наше перше місто-побратим.Тому підтримувати зв’язки саме з вашим містом для нас дуже важливо. Ми й надалі робитимемо усе, щоб зміцнювати нашу дружбу», - зазначила Едріан Харрел.

Іван Бухал, який тоді займав посаду голови виконавчого комітету Хмельницької міської ради, розповів про те, як зароджувалися дружні зв’язки між містами.

«Усе розпочалося з 1985 року, коли до мене надійшов лист, у якому громадськість міста Модесто висловила бажання відвідати Хмельницький. Ініціатором цієї ідеї був місцевий фермер, який народився на Поділлі й вважав наш край своєю Батьківщиною», - згадує Іван Васильович.

Після переговорів 28 представників міста Модесто приїхали до Хмельницького. Потім хмельницька делегація відвідала американське місто. Після цього, 2 серпня,  була підписана Угода про партнерство між містами Модесто і Хмельницький.

Заступник міського голови Володимир Гончарук висловив слова щирої подяки пані Харрел та пані Дрю за те, що вони прибули відзначити цю важливу дату. Потім він вручив гостям пам’ятні сувеніри та герб нашого міста. 

Володимир Гончарук сподівається, що не тільки культурний обмін буде зміцнюватися між містами, а й економічний.

«Ми будемо намагатися через делегацію, яка прибула, налагоджувати і економічні зв’язки. До слова, у Модесто наразі теж створюється індустріальний парк», - зауважив Володимир Гончарук.

На знак дружби тодішня і уже покійна пані мер Пеггі Менсінгер та голова виконавчого комітету Хмельницької міської ради Іван Бухал посадили у парку культури і відпочинку імені М. Чекмана дуб – символ міста Модесто. До тридцятої річниці міська влада встановила навколо дерева спеціальну пам’ятну огорожу. Додамо, що такий дуб, як символ побратимства, росте і в американському місті.

Під час урочистостей Хмельницький академічний муніципальний камерний хор виконав Гімн України та США.