Електронні журнали та інтегровані уроки: інновації у навчальному процесі для хмельницьких школярів

Ви є тут

Инна Хананова

Сьогодні, 11 вересня, відбувся брифінг міського голови, який присвятили шкільній тематиці.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», Олександр Симчишин розповів, що усі дитячі садочки та школи підготували до початку навчального року належним чином. В деяких навчальних закладах ремонтні роботи ще на стадії завершення. Однак у більшості шкіл та садочків замінили системи водовідведення та водопостачання, відремонтували коридори, дитячі і спортивні майданчики, утеплили фасади, відновили санвузли і харчоблоки. Також в усіх садочках замінили вікна на сучасні. Крім того, у ДНЗ №21 замінили кухонне обладнання, а садочку №20 «Білочка» придбали нові пральні машини та меблі. Загалом цього року ремонтні роботи проходять майже на 50 об'єктах. Заплановано, що в новому навчальному році кожна школа отримає один комплект парт, а також мінімум один навчальний автомат для уроків захисту Вітчизни. У цьому році на ремонт навчальних закладів виділили 11 мільйонів гривень з міського бюджету.

Також в Хмельницькому продовжується програма «100 гривень на дитину». Саме таку суму виділили з міського бюджету на кожного школяря та вихованця садочка, щоб вирішити у навчальних закладах поточні питання. Також це повинно мінімізувати проблему так званих батьківських внесків на фонд школи. Однак повністю відмовитися від внесків у фонд класу наразі відмовитися неможливо. За це повинні відповідати директори та батьківські комітети.

Також з першого вересня підвищилась плата за додаткові освітні послуги, тобто за групу продовженого дня. Безкоштовно таку групу можуть відвідувати тільки діти пільгових категорій. Батьки інших дітей повинні платити за такі послуги. Директор департаменту освіти і науки Роман Миколаїв пояснив, що наразі проводиться моніторинг цін на відвідування групи продовженого дня.

Крім того, з початку нового навчального року відбулися інновації і в освітньому процесі. З 1 жовтня у п'ятьох школах міста будуть запроваджувати електронний журнал. А два перші класи школи №30 навчаються за експериментальною програмою.