Ви є тут

В п'ятьох навчальних закладах міста запровадять електронні журнали

З нового навчального року оцінки в деяких школах міста запровадять електронний журнал. В інших – з’являться класи з інклюзивною освітою. 

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», цього року 30838 школярів сядуть за парти. Це на 200 учнів більше, ніж у минулому році. Про це повідомив директор департаменту освіти і науки Роман Миколаїв на педагогічній нараді, яка відбулася недавно. Він зауважив, що такі цифри зумовлені, переважно, переїздом сільських мешканців у місто.

У новому навчальному році на школярів та викладачів чекає багато змін. Зокрема, в деяких школах міста запровадять електронні журнали. Поступово вони будуть у кожному навчальному закладі. Спочатку електронні журнали будуть впроваджені як пілотний проект у школах №27 та №29, НВК №10, НВО №1 та спеціалізованій загальноосвітній школі №6. За словами Романа Миколаїва, усі вони добровільно погодилися взяти участь у пілотному проекті. Черга, за якою до проекту будуть долучатися інші навчальні заклади, буде залежати від їхньої забезпеченості комп'ютерами.

Також з першого вересня декілька навчальних закладів будуть впроваджувати інклюзивну освіту. За словами Романа Миколаїва, відповідно до законодавства така освіта має бути доступною в усіх школах та садочках. Однак наразі необхідних матеріально-технічних умов Міністерство освіти і науки не створило. У цьому році до закладів з наданням інклюзивної освіти, крім школи №15 та №8, долучаються дитячі садочки №36, №56, №43, №34, №35, а також НВК №7, школи №21 та №24. У Хмельницькому будуть поступово виділяти кошти на інклюзивну освіту. Однак дуже важливою є саме готовність до таких занять дітей, батьків та вчителів.

Також зміни відбудуться у самому навчальному процесі. Вчителі повідомлятимуть оцінки лише дитині або її батькам. Результати контрольних робіт перед усіма учнями оголошувати не будуть. А такі предмети, як музика, образотворче мистецтво, трудове навчання та деякі інші в початкові школі оцінювати не будуть. Також не дозволять знижувати оцінки за неправильні відступи у зошиті.