Інновації у навчальному процесі для першокласників Хмельницької школи №30

Ви є тут

Инна Хананова

У вересні в Україні стартував пілотний проект «Нова українська школа». У ньому візьмуть участь 100 загальноосвітніх навчальних закладів. Діти будуть навчатися за новими стандартами. До пілотного проекту долучилась Хмельницька спеціалізована школа I ступеня № 30, що знаходиться на Проспекті Миру, 76/6. Тут два класи першачків будуть навчатися за новими правилами.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», з вересня у ста школах України відбулися суттєві інновації. На Хмельниччині таких навчальних закладів чотири, а в місті лише школа № 30 долучилася до експерименту. Тут одразу два перших класи навчаються по новим стандартам. Вчителі проводять інтегровані уроки. Коежен тиждень навчання буде тематичним. Директор СЗОШ №30 Інна Мудра розповіла, що тепер буде більше ігрової та практичної діяльності для того, щоб дитина не просто мала знання, а й вміла їх застосувати.

Парти у класних кімнатах розташували не звичними рядами, а групами. Це потрібно для зручності командної роботи. Крім того, за партами можна і сидіти, і лежати. Заняття також проводять на килимку, на якому дитина може пострибати. Також кожного дня дітки відзначають свій настрій на своєрідному смайлику. Загалом увесь навчальний процес динамічний та інтерактивний. Учні багато спілкуються, грають у рухливі ігри та малюють. Крім того, уроки проводяться не лише у класі, а й на вулиці. Заплановано, що діти будуть відвідувати виробництво. Адже новою програмою передбачено інтегрований курс «Я досліджую світ». Він включає в себе основи природознавства та правознавства. Його головне завдання полягає в тому, щоб навчити дитину застосовувати здобуті знання на практиці. Наприклад, вчора, 5 вересня, школярі пригадували разом із поліцейськими правила дорожнього руху. Правоохоронці провели інтерактивний урок з дітьми щодо безпеки на дорозі.

Концепція «Нова українська школа» спрямована на те, щоб виховати в учня вміння мислити, відстоювати свою думку та бажання здобувати нові знання. Тому на першокласників чекає багато цікавого під час навчання. Якщо експеримент продемонструє позитивні результати, то такі зміни запровадять з 2018 року в усіх школах України.

Може бути цікаво: 
Вулиці, що згадуються: