Нові можливості та пільги для підприємців: через три роки у Хмельницькому може з'явитися індустріальний парк

Ви є тут

Инна Хананова

Через три роки у Хмельницькому може з'явитися індустріальний парк. Це створить нові можливості для розвитку економіки.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», індустріальний парк можуть облаштувати на території виїзду з міста. Вона має площу 52 гектари. Зараз тут лише чагарники та бур'яни. Але через три тут планують побудувати сучасний комплекс для розташування підприємств. Це дасть можливість залучати іноземних та вітчизняних інвесторів у важливі сфери розвитку міста.

Індустріальний парк стане сучасним простором нових цікавих можливостей для підприємців. Міський голова Олександр Симчишин презентував цей інвестиційний проект під час Форуму економічного розвитку, який відбувся у квітні.

На території індустріального парку розміщується уся необхідна інфраструктура для ведення бізнесу. Зокрема, комунікації та хороша транспортна доступність. Такі об'єкти, переважно, розміщують подалі від житлових районів міста. Вперше індустріальний парк з'явився ще у 1896 році, поблизу Манчестера. Тепер такі зони стали важливою умовою розвитку економіки у розвинених країнах. Побудувати індстріальний парк в Україні хотіли у 2014 році. Однак через прогалини у законодавстві цей процес загальмувався. Тому до законів почали вносити відповідні зміни.

Хмельницькі посадовці сподіваються, що це дасть можливість створити нові умови для економічного розвитку міста. За словами заступника міського голови Володимира Гончарука, місто отримає від втілення цього проекту додаткові надходження внаслідок податку на доходи фізичних осіб, які будуть перераховуватися із заробітньої плати у міський бюджет. Також індустріальний парк створить багато преференцій для бізнесменів. Зокрема, вони зможуть користуватися пільговим оподаткуванням. Також міська рада планує заохочувати підприємців нульовим податком на землю.

Отже, створення індустріального парку дасть змогу розвиватися місту у сучасному напрямку.