Ви є тут

У Хмельницькому місцевим підприємцям відшкодують відсотки за кредитами на реалізацію інвестиційних проектів

оновлено
Инна Хананова

Цього року у Хмельницькому заплановано створити максимально сприятливі умови для ведення підприємницької діяльності.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», у Хмельницькому спостерігаються позитивні тенденції в розвитку торговельної мережі, закладів ресторанного та бізнесу та сфери розваг, побутового обслуговування тощо. Також у нашому місті розташований один із найбільших речових ринків в Україні.

У Хмельницькому запланували втілити ряд заходів, які сприятимуть покращенню умов для ведення бізнесу. Зокрема, передбачається спростити дозвільні процедури, удосконалити систему адміністративних послуг, втілити прозорий та відкритий механізм передачі в оренду земельних ділянок, приміщень комунальної власності тощо. Тому в березні під час сесії депутати ухвалили Програму розвитку підприємництва м. Хмельницького на 2017-2018 роки.

У рамках Програми розвитку підприємництва міська влада запровадила ще одну пільгу для місцевих виробників. З місцевого бюджету будуть відшкодовувати відсотки за кредитами на реалізацію інвестиційних проектів. На черговій сесії депутати затвердили порядок повернення коштів.

За словами заступника міського голови Володимира Гончарука, будуть відшкодування, які не перевищуватимуть ставки НБУ. Тобто зараз вона становить 12% за кредит, який взятий підприємцями для відкриття робочих місць у виробничій сфері.

Компенсувати відсотки за кредитами будуть на конкурсних засадах. Участь у конкурсі зможуть взяти хмельницькі підприємці, які проводять господарську діяльність не менше одного року. Також важливим критерієм відбору є відсутність заборгованості з виплати заробтної плати та податків. А от підприємства, які визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство, не матимуть права на отримання компенсації.

Кошти з міського бюджету будуть відшкодовувати на реалізацію інвестиційних проектів за пріоритетними напрямками: впровадження на підприємстві інновацій, енергозберігаючих технологій, виробництва експортних товарів тощо. До пріоритетних галузей належать текстильна, харчова, деревообробна та машинобудівна. Підприємства, які здійснюють виробництво зброї, алкоголю та тютюнових виробів не матимуть права на відшкодування. 

На підтримку місцевих підприємців депутати передбачили у бюджеті один мільйони гривень. За ці кошти підприємцям планують відшкодовувати відсотки за кредити залучені для реалізації інвестиційних проектів. Компенсацію видаватимуть на умовах конкурсного відбору, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто».

У Хмельницькому продовжують створювати максимально сприятливі умови для ведення бізнесу. Підтримку від місцевої влади зможуть відчути підприємці, які залучили кредити для розвитку власної справи. Нараховані відсотки їм планують відшкодувати з місцевого бюджету. У такий спосіб влада міста прагне покращити економічне зростання Хмельницького. Компенсацію отримають бізнесмени, які залучили кредити для реалізації інвестиційних проектів.

Порядок відшкодування нарахованих відсоткових ставок передбачає конкурс. Минулого тижня у міській раді вже оголосили конкурсний відбір заявок підприємців, яким буде відшкодовано з міського бюджету відсоткові ставки за кредитами. Переможців обиратимуть за кількома критеріями, серед яких: кількість робочих місць, рівень заробітної плати, виробництво продукції на експорт тощо.

Заявки прийматимуть до 17 листопада за адресою: вул. Старобульварна, 3, каб. 115, 116, з 09:00 до 18:15, крім вихідних і святкових днів. Конкурсний відбір відбудеться 4 грудня.

Пільга для підприємців