Ви є тут

У Хмельницькому вперше відбувся Форум регіонального розвитку

Инна Хананова

Фото - Агенція Сталого розвитку АСТАР

Фото - Агенція Сталого розвитку АСТАРФото - Агенція Сталого розвитку АСТАРФото - Агенція Сталого розвитку АСТАРФото - Агенція Сталого розвитку АСТАР

Вчора, 12 грудня, у Хмельницькому вперше відбувся форум регіонального розвитку «Розумне зростання Хмельниччини і розвиток регіонів». На захід завітали представники територіальних громад Хмельниччини та інших областей, експерти з децентралізації в Україні та Європі. Під час Форуму було детально обговорено подальший розвиток Хмельниччини в умовах децентралізації. Детальніше розповість «Хмельницький».

Загалом до заходу долучилось 100 учасників та 14 спікерів. Вони розглядали напрямки забезпечення та розвитку на Хмельниччині якісної освіти, сталого розвитку територій та залучення інвестицій. 

Голова обласної ради Михайло Загородний наголосив, що такі форуми дуже важливі. Адже під час цього заходу кожен може поділитися своїми знаннями та отримати цінний досвід у тій чи іншій сфері.  

«Втілення реформи децентралізації на Хмельниччині є успішною, і, на моє переконання, розвиток територій залежить від кожного мешканця. Разом з тим, довіра до влади вимірюється тим, наскільки позитивно відгукуються про її діяльність безпосередньо мешканці громад. Протягом двох років обласна рада і облдержадміністрація спільно працюють з метою втілення реформи децентралізації у регіоні, результатом чого на сьогоднішній день є діяльність 33 ОТГ, ще у 6 призначені перші вибори 24 грудня цього року. Найбільшим капіталом громад є люди, а наслідком децентралізації є наближення адміністративних послуг до населення, а також створення нових робочих місць», – зазначив Михайло Загородний.

Експерт національного рівня Програми «U-LEAD з Європою» Петро Мавко та президент Хмельницької торгово-промислової палати Наталія Бєлякова спілкувалися на тему сталого розвитку громад. Також було обговорено можливості впровадження інноваційних технологій та залучення інвестицій для створення нових робочих місць.

Під час панельних дискусій, присвячених темам освіти, розвитку людського потенціалу керівники ОТГ, представники громадських об’єднань та регіональні експерти представили свої напрацювання.

На Форумі регіонального розвитку кожна ОТГ продемонструвала зразки продукції, яка виробляється на її територіях.

Представники Агенції Сталого Розвитку АСТАР також взяли участь у Форумі регіонального розвитку. Вони розповіли про результати своєї діяльності представникам ОТГ області. Також представники АСТАР презентували цілі своєї роботи за допомогою наочних матеріалів. Вони закликали кожного розвиватися та впевнено йти до своєї мети для добробуту країни.