У Хмельницькому з'явиться арт-містечко

Ви є тут

Инна Хананова

Незабаром у Хмельницькому з'явиться невеличке арт-містечко. Це повинно зробити наше місто туристично приваблим.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», нагадаємо, що цього тижня в Хмельницькому обрали переможців проекту «Громадські ініціативи». Першою кошти на реалізацію своєї ідеї отримає громадська організація «Територія». Мікропроект цієї громадської організаії набрав найбільшу кількість балів. Активісти вирішили ще раз наголосити на туристичній та культурній привабливості міста.

Член ХОМГО «Територія» Андрій Зоін розповів, що ідея полягає в тому, щоб винести мистецтво на вулиці міста так, як це роблять у розвинених країнах, наприклад, в Барселоні та Берліні. Це дозволить також популяризувати подієвий туризм у місті. Додамо, що цей напрямок у туризмі новий, але він вже набирає великої популярності. Унікальні тури поєднують в собі традиційний відпочинок з участю у цікавих заходах.

Загальна вартість проекту складає 120 тисяч гривень. З міського бюджету на втілення цього задуму буде виділено 95 тисяч гривень. Реалізувати проект планують до тридцятої річниці підписання партнерської Угоди з містом Модесто, тобто до 2 серпня. Андрій Зоін наголошує, що цю дату вибрали спеціально. Оскільки про наше місто як європейське зможе дізнатися і американська делегація.

Крім того, активісти планують створити ще один художній витвір біля Майдану Незалежності. На одному з будинків з'явиться новий стріт-арт. Він матиме екологічну тематику. Крім того, вуличний малюнок буде популяризувати відновлювальну енергію. За словами Андрія Зоіна, скоріш за все, це буде велике дерево, дівчина на каруселях, повітряна куля, велосипед тощо.

Нагадаємо, що з нагоди тридцятої річниці підписання партнерської Угоди з містом Модесто у Хмельницькому облаштують парклет. Це буде спеціальна конструкція для приємного спілкування та проведення дозвілля хмельничан на вулиці.