Ви є тут

В парку ім. Чекмана завершується реконструкція залізного космодрому

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькому завершують реставрувати скульптури Миколи Мазура. Багато з них застаріли та потребують ремонту. Які скульптури вже майже відновили, далі розповість «Хмельницький».

У Хмельницькому Микола Мазур був дуже відомим. Його знали як Почесного громадянина міста, монументаліста, скульптора, живописця-станковіста, графіка та педагога. У кінотеатрі «Планета» знаходиться популярна робота митця залізний «Веселий потяг». У парку імені Чекмана всі знають дитяче містечко. А на Майдані Незалежності встановлена скульптура «Віра. Надія. Любов». Також Микола Мазур є автором пам’ятника жертвам репресій комуністичного режиму «Ангел Скорботи». Його спорудили на вулиці Проскурівській, 61, ще у 1988 році. Щороку біля цього пам'ятного знаку хмельничани вшановують вічну пам'ять жертв голодоморів. Твори митця зберігаються в багатьох музеях та в приватних колекціях. У жовтні 2015 року Миколи Мазура не стало. Протягом тривалого часу він важко хворів. Медикам, на жаль, не вдалося врятувати життя відомого скульптора.

За даними «Поділля-Центр», залізний космодром, що розташований у парку ім. Чекмана, робітники почали зачищати від старої фарби наприкінці травня. Далі старі елементи конструкції замінили на нові. На поточний ремонт цієї конструкції з міського бюджету виділили 100 тисяч гривень.

Унікальність скульптур митця полягає у тому, що вони зроблені з металобрухту. Микола Мазур використовував для створення яскравих композицій труби, колеса, пружини, поршні, підшипники, баки, резервуари, зношені автодвигуни. Ці металеві скульптури з'явилися у парку ім. Чекмана у 1980 році. З того часу їх ніхто не оновлював, деякі з них дуже застаріли внаслідок погодних явищ. Тому конструкції почали реставрувати. 

За словами начальника управління житлово-комунального господарства Василя Новачка, це вперше, коли скульптури Миколи Мазура у парку ремонтуватимуть за бюджетні гроші. На це з міського бюджету цього року виділили 100 тисяч гривень. За ці кошти оновлять космодром. А от на реставрацію автомістечка, що налічує 12 фігур, коштів поки не передбачили. Спочатку планують побачити результат робіт з оновлення космодрому.

Продовжується реконструкція залізного космодрому в парку ім. Чекмана. Підрядник Андрій Черніцький планував завершити її до кінця червня, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на «Поділля-Центр».

Роботи з реконструкції космодрому, за словами підрядника, затягнулись з двох причин. По-перше, завадили погодні умови, оскільки робота проводиться на відкритому повітрі. Під час дощу забороняється виконувати будь-які роботи з електроінструментами. По-друге, не вистачає кваліфікованих працівників. Адже більшість із них поїхали працювати у Польщу.

Завершуються роботи із реставрації і відновлення скульптур Миколи Мазура. Про це на своїй сторінці у соцмережі розповів міський голова Олександр Симчишин.

Нагадаємо, що ремонт найвідомішої композиції Миколи Мазура почали ще в травні. Влітку на роботу впливали несприятливі погодні умови. Наразі залізний космодром завершують фарбувати. 

«Металеві скульптури Мазура - унікальні, і ми поставили для себе завдання - відновити, реставрувати, популяризувати. Це наша унікальна культура! Зробимо цілий фест металевої скульптури?», - написав міський голова.

На ремонт залізного космодрому з міського бюджету витратили 115 тисяч гривень.

Дивіться у "Великому довіднику":