Арт-місто, інтерактивна дитяча зона та 3D-путівник: у Хмельницькому обрали 17 переможців проекту «Громадські ініціативи»

Ви є тут

Инна Хананова

Вчора, 5 липня, учасники програми «Громадські ініціативи» захищали свої проекти. Конкурсна комісія визначила 17 переможців.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради та МТРК «Місто», вже другий рік поспіль активні хмельничани, які мають цікаві ідеї щодо того, як зробити життя в місті комфортнішим та цікавішим, реєстрували власні проекти у програмі «Громадські ініціативи». Заявки у міській раді приймали у 8 пріоритетних напрямках: сучасна освіта, спорт, інформаційні технології, арт-простір, підприємництво тощо. Загалом хмельничани представили 40 проектів. З них - 18 подолали перший етап відбору, 13 - відправили на дооцінювання, а 9 проектів було відхилено.

Під час другого етапу конкурсна комісія оцінювала проекти хмельничан за 9 критеріями та виставляла бали. Велику увагу звертали на актуальність та інноваційність проектів. Також кожен міг захистити власну ідею та розповісти про її переваги. Загалом переможцями стали 17 проектів, які подолали встановлений прохідний бал 22,5. Незабаром проекти будуть реалізовувати. 

За словами заступника міського голови і голови конкурсної комісії Володимира Гончарука, фінансування проекту у 2017 році становить 1 мільйон 400 тисяч гривень. Минулого року виникали певні труднощі при реалізації деяких проектів. Наразі усі помилки враховані. 

Проекти-переможці:

 1. Арт-місто до 30-ої річниці побратимських відносин між Хмельницьким та Модесто (ХОМГО «Територія»)
 2. Підтримка грудного вигодовування у реанімації та відділеннях патології недоношених та новонароджених дітей Хмельницької міської дитячої лікарні (ГО «Кабінет допомоги вагітним жінкам та сім’ям з дітьми «Світанок»)
 3. 3-Д путівник по Проскурову (ГО «Сучасна Україна»)
 4. Небесний Проскурів (ГО «Сучасна Україна»)
 5. Допомога вагітним жінкам в пологи ( ГО «Кабінет допомоги вагітним жінкам та сім’ям з дітьми «Світанок»)
 6. Я стану здоровою, мамо! (ГО «Хмельницький фонд соціального захисту та реабілітації інвалідів з дитинства»)
 7. Скейтборд фігура «Мінірампа» ( Філіал ГО «Асоціація скейтбордингу України» в Хмельницькій області, МГО «Територія»)
 8. Центр соціальної допомоги  (Хмельницька юдейська релігійна громада)
 9. Інформаційно-консультаційний центр у Хмельницькій міській дитячій лікарні (ГО «Група підтримки грудного вигодовування «Щасливе материнство»)
 10. Центр розвитку театру «Час Т» (ГО «Центр розвитку театру «Час Т»)
 11. Історія нашого міста (ГО «Центр стратегічних ініціатив»)
 12. Мурал «Дерево мрій» на вул. Курчатова, 9 (ГО «Інститут соціокультурного розвитку»)
 13. Активна країна (Хмельницька обласна громадська організація «Спелеологічний клуб «Атлантіда»)
 14. Соціальні послуги особам, які звільняються з місць позбавлення волі – жителів міста Хмельницький шляхом створення громадського центру «Допомога» (Хмельницький обласний благодійний фонд «Сіон»)
 15. Інтерактивна дитяча зона «Веселі гірки» (Ініціативна група громадян)
 16. Енергозберігаючий міні комплекс «Сонях» (Ініціативна група громадян)
 17. Навчальні семінари для лікарів та пацієнтів у рамках ініціативи «Крок назустріч» (ГО «Група підтримки грудного вигодовування «Щасливе материнство»)

Учасники повинні реалізувати проекти до кінця цього року. Деякі проекти будуть втілені незабаром. Зокрема, це стосується мікропроекту, який набрав найбільшу кількість балів – створення муралу до тридцятої річниці підписання партнерської Угоди з містом Модесто. Його повинні реалізувати до 2 серпня, тобто до річниці підписання Угоди. Нагадаємо, що з нагоди цієї визначної дати у місті облаштують парклет. Це буде спеціальна конструкція для приємного спілкування та проведення дозвілля хмельничан на вулиці.

Може бути цікаво: 
Вулиці, що згадуються: 

Переможці «Громадських ініціатив»