У Хмельницькому облаштують «майже» парклет

Ви є тут

Инна Хананова

У Хмельницькому з'явиться «майже» парклет. Хмельничани зможуть використовувати міський простір для цікавого відпочинку, нових знайомств тощо.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, міська влада вирішила втілити у Хмельницькому ще одну цікаву ідею. У місті з'явиться спеціальна конструкція для приємного спілкування та проведення дозвілля хмельничан на вулиці. Парклет буде знаходитися на вулиці Володимирській, біля Майдану Незалежності. Це вирішено зробити з нагоди визначної дати, а саме тридцятої річниці підписання Угоди про партнерство з містом Модесто (США).  

Громадська ініціатива ProProstir розробила дизайн проекту. Втілювати його будуть львів’яни з Dobro design studio. Архітектор Дмитро Райфшнайдер з ProProstir називає проект «майже» парклетом. Він пояснює це тим, що конструкція повинна стояти на проїзній частині на одному або кількох паркувальних місцях. А в Хмельницькому він буде розташовуватися на тротуарі. Через це він не може бути повноцінним парклетом.

Усі роботи щодо облаштування парклету планують завершити до 2 серпня. Саме цього дня буде відзначатися річниця підписання Угоди щодо партнерського співробітництва між Хмельницьким та Модесто.

Парклет (англ. Parklet) – це продовження тротуару, яке створює багато зручного простору для нових знайомств, цікавого спілкування і відпочинку людей на вулиці. Парклети, переважно, розміщують на місці одного або кількох автомобільних паркомісць на узбіччі вулиці. Метою встановлення парклетів є демонстрація альтернативної цінності міського простору, який використовується для паркування транспортних засобів. В рамках руху проти автоекспансії парклети є своєрідним інструментом контрнаступу пішоходів для розширення життєвого простору мешканців міста.

Вулиці, що згадуються: