Ви є тут

Хмельницька обласна наукова бібліотека отримала звання найактивнішої за наповнення української Вікіпедії

оновлено
Инна Хананова

З 19 по 25 березня в Україні проходив конкурс зі створення статей у Вікіпедії «Культурна спадщина та видатні постаті краю». Його учасником міг стати кожен бажаючий. Переможці отримали сертифікати та дипломи. Далі про це розповість «Хмельницький».

Організатором конкурсу «Культурна спадщина та видатні постаті краю» є громадська організація «Вікімедіа Україна». Мета заходу полягає у залученні бібліотекарів та відвідувачів бібліотек до редагування сторінок Вікіпедії. Учасники конкурсу наповнювали найпопулярнішу енциклопедію знаннями, що накопичуються та зберігаються у бібліотеках. Це дозволить поширити якомога більше цікавої інформації про культурну спадщину, видатних постатей та уродженців краю. Крім того, проведення конкурсу продемонструє важливість знань, що накопичуються і зберігаються в бібліотеці у вигляді друкованих джерел інформації та їх вплив на формування змісту онлайн ресурсів.

Участь у конкурсі брала і Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека. Конкурс стартував у понеділок 19 березня. Стати його учасником могли користувачі бібліотеки. Вони позмагалися у кращому написанні енциклопедичних статей на теми об'єктів культурної спадщини українських етнічних територій. Тобто можна було писати статті про визначні місця, споруди, комплекси, їхні частини, а також природні об'єкти, природно-антропогенні або створені людиною об'єкти, а також про видатних особистостей.

Усіх бажаючих хмельничан запрошували долучитися до наповнення Вікіпедії та разом створювати україномовний контент. Далі про це детальніше розповість «Хмельницький».

В середу, 21 березня, о 10:00, в центральній бібліотеці Хмельницького, що на вулиці Подільській, 78, усі бажаючі могли отримати необхідну консультацію щодо того, як правильно додати до Вікіпедії матеріали про об'єкти культурної спадщини Хмельниччини, а саме:

 • про визначні місця Хмельниччини,
 • про споруди (витвір) міста;
 • про комплекс (ансамбль), їхні частини, пов'язані з ними рухомі предмети;
 • етнічні території чи водні об'єкти;
 • природні об'єкти;
 • природно-антропогенні об'єкти;
 • створені людиною об'єкти;
 • про відомих людей;
 • про українські етнічні території за межами України.

Матеріал повинен розповідати про регіон та бути об'єктивним. Також потрібно вказувати джерела інформації (статті в газетах, книги, сайт тощо). Необхідно було додати фото та вказати його автора.

Отже, 21 березня, в читальному залі центральної бібліотеки працівники Хмельницької міської ЦБС активно наповнювали вільну онлайн-енциклопедію Вікіпедію. Далі детальніше розповість «Хмельницький».

Вікіпедія збагатилася новими статтями про видатних митців краю: Володимира Смотрителя, Галину Корицьку, Людмилу Савчук, а також статтями про річку Зобра, вулицю Трудову, Водонапірну башту в мікрорайоні Дубове та іншими.

Активним учасником конкурсу «Культурна спадщина та видані постаті краю» стала Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека.

Бібліотекарями та користувачами 45 бібліотек різних міст, сіл та селищ України усього було створено або доповнено 288 статей. Після конкурсу тривала робота журі, яке складалося з досвідчених вікіпедистів. Учасники написали та доповнили понад 200 статей про видатних особистостей, майже 50 статей про пам’ятки історії, культури.

Змагання за звання найкращих відбувалось у трьох номінаціях:

 • «Найкраща Вікістаття»,
 • «Найкраща поліпшена Вікістаття»,
 • «Найактивніша бібліотека».

Переможцем у номінації «Найактивніша бібліотека» стала Хмельницька ОУНБ. Спільну роботу колективу бібліотеки, науковців, краєзнавців та читачів за наповнення української Вікіпедії відзначили дипломом за перемогу в конкурсі «Культурна спадщина та видатні постаті краю».

Може бути цікаво: 
Вулиці, що згадуються: