Ви є тут

Програми для дітей та молоді: на Хмельниччину завітали представники ЄС в Україні

оновлено
Инна Хананова

В середу, 19 квітня, на Хмельниччину, з офіційним візитом прибула делегація представників ЄС в Україні з інформаційною кампанією «Будуймо Європу в Україні». Вони перебуватимуть у нашій області протягом трьох днів.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької ОДА, мета кампанії «Будуймо Європу в Україні» полягає в тому, щоб розкрити особливості реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, проінформувати населення про європейські цінності та принципи. Для цього проводяться різноманітні виставки, семінари, «круглі столи», тренінги та акції.

В середу під час «круглого столу» підприємці, представники громадських організацій, обласної влади та місцевого самоврядування розглянули програми та проекти, які стосуються розвитку освіти та бізнесу на Хмельниччині тощо. Ці заходи пропонує ЄС для України.

Зокрема, усі присутні ознайомилися з можливостями Представництва ЄС у молодіжній, освітній та культурній сферах, серед яких: загальні програми ЄС (ERASMUS+, HORIZON2020, COSME, Креативна Європа), регіональні програми (EU4Business), молодіжні проекти, програма ЄС для школярів тощо.

Також в рамках візиту представники ЄС провели у Хмельницькому декілька цікавих заходів, а саме:

  • Відкриту лекцію-дискусію «Освітні програми ЄС: можливості для студентів». Присутні змогли дізнатися про ресурси та особливості використання освітньої програми Еразмус+ в університетах.
  • Дискусію для бізнесу «Вихід на ринки ЄС: можливості, шляхи, інструменти, а також успішні історії українських бізнесменів». На заході розглянули переваги Угоди про асоціацію з ЄС. Також фахівці розповіли, як вийти на європейські ринки та ефективно розвивати бізнес на міжнародному рівні.
  • Тренінг «Як написати грантову заявку на конкурси ЄС?». Присутні ознайомилися з інформацією про те, що таке грантова підтримка ЄС. Також експерти розглянули етапи з підготовки грантової заявки та особливості фінансування.
  • Вікторину та фотовиставку «Впізнай миттєвості твоєї Європи». Учасники заходу змогли підвищити свій рівень знань про ЄС, відповідали на питання та дізналися більше цікавої інформації про відносини нашої держави з ЄС.

За даними МТРК «Місто», для української молоді, журналістів та підприємців зараз є багато нових можливостей для розвитку у європейських країнах.

Саме про такі можливості та напрямки розвитку розповіли хмелничанам члени делегації представників ЄС в Україні. Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» існує в нашій державі вже чотири роки. Її головне завдання полягає в тому, щоб завдяки просвітницькій роботі громадяни довідалися більше інформації про особливості розвитку відносин між Україною та ЄС.

За словами працівника відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Ірини Стаднійчук, молодь дізнається про те, як навчатися за програмою Еразмус+ в Європі і після цього подає заявки. Багато українців вирушають за кордон на навчання. Бізнесмени, у свою чергу, отримують інформацію про регіональні програми для розвитку підприємництва.

Кожного року представники ЄС відвідують міста України та проводять різноманітні тренінги та семінари. На першу зустріч у Хмельницькому прийшли підприємці. Вони довідалися про усі можливі виходи на ринки європейських країн. За словами тренера і консультанта з питань експорту на міжнародні та європейські ринки Олега Мірошниченка, зараз іноземні споживачі, переважно, цікавляться оригінальними та унікальними товарами, які не схожі на інші. Стандартна продукція не буде мати великого успіху на європейських ринках. Також відбувся тренінг для студентів про можливості навчання за кордоном. Крім того, пройшов схожий семінар і для представників влади.

У Хмельницькому планують проводити інформаційну кампанію постійно. Тому незабаром у нашому місті з'явиться Інформаційний центр Європейського Союзу. До працівників закладу зможе звернутися кожен бажаючий, щоб отримати детальнішу інформацію про програми ЄС.

«Будуємо Європу в Україні»