Делегація з Молдови запозичує досвід Хмельницького у сфері енергозбереження

Ви є тут

Инна Хананова

До Хмельницької міської ради з робочим візитом завітала делегація з Республіки Молдова. Мета зустрічі полягала в обговоренні питання функціонування у місті системи енергоменеджменту.

Як повідомляє Сайт міста з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, з представниками делегації зустрівся заступник міського голови Володимир Гончарук. Він зауважив, що у Хмельницькій міській раді завжди готові співпрацювати та ділитися власним досвідом.

До складу делегації увійшли енергоменеджери з трьох районів Молдови - Бричани, Криуляни і Дубосари, які є учасниками проекту ЕСКОМ (енергетична ефективність – створення коаліцій на місцях), що фінансується Європейським Союзом і має на меті зменшення споживання енергії на муніципальному і районному рівнях в цих трьох районах Молдови. До зустрічі також долучилися працівники відділу енергоменеджменту міської ради та представники ЗМІ.

Під час спілкування заступник міського голови розповів про проекти, що реалізуються у місті у сфері енергоефективності та енергозбереження і перспективні плани.

«З 2012 року ми впроваджуємо у Хмельницькому систему щоденного моніторингу використання енергоресурсів – енергоплан. До системи приєднані фактично усі заклади бюджетної сфери. Загалом 130 об’єктів. Щодня вони подають свої дані щодо витрачання енергоресурсів: газу, у зимовий період тепла, холодної і гарячої води, електроенергії. Це досить проста і логічна система, яка дає позитивний економічний ефект. Починаючи з 2012 року рівень споживання енергоресурсів у наших бюджетних закладах знизився на 20 %. Ми плануємо з кожним роком добавляти обертів у сфері енергоефективності», - прокоментував Володимир Гончарук.

Про питання енергомоніторингу під час зустрічі розповів представник делегації, виконавчий директор однієї з громадських організаціїй в Молдові Володимир Урсу.

«У нас в Молодові повністю відсутній енергомоніторинг, або він дуже слабо розвинений. На території України ми помітили, що у багатьох містах уже з 2002-2004 року ведеться моніторинг, розроблено програми, системи моніторингу і є хороші результати. Це перший етап, який дозволяє претендувати на різного роду гранти, міжнародні чи місцеві, для поліпшення ситуації. У мене була можливість побувати в Європі (Польщі, Німеччині, Італії), де питання енергоефективності поставлене на високому рівні, але вони починали так, як і ми. Молодова знаходиться на першому етапі, а Україна, у тому числі і ваше місто, уже зробила перші реальні кроки», - наголосив Володимир Урсу.

Також цього дня члени делегації мали змогу відвідати два об’єкти, на яких реалізується міська програма модернізації та енергоефективності, - це утеплений багатоквартирний будинок ОСББ «Юлія», що знаходиться на вул. Бандери, 9, та дитячя музична школа №2. Додамо що в школі продовжуються ремонтні роботи з утеплення фасаду будівлі і заміни дахового покриття.

Загалом зустріч пройшла насичено та продуктивно. Усі учасники мали чудову нагоду обмінятися важливим досвідом з питань, що стосуються енергоефективності та енергозбереження, а також обговорити перспективи та ідеї.