Ви є тут

У Хмельницькому вперше провели змагання з петанку

Инна Хананова

Вчора, 14 березня, у Хмельницькому вперше провели змагання з петанку. Вони відбулися у двох навчальних закладах міста: у СЗОШ №7 та колегіумі №16.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на «Поділля-Центр», петанк -це один із модулів, який доповнює уроки фізкультури. Його минулого місяця презентував у Хмельницькому керівник спортивного руху «JuniorZ» Олександр Педан. Основними напрямками роботи цього руху є популяризація здорового способу життя серед молоді, проведення різноманітних  спортивних заходів, майстер-класів, семінарів, лекцій тощо. Нагадаємо, що відомий ведучий підписав Меморандум з міським головою. Тепер у нашому місті будуть популяризувати нові види спорту.

Вміння у грі продемонстрували учениці 8-9 класів. Хлопці прийшли на турнір з петанку, щоб підтримати своїх однокласниць. За словами вчительки фізкультури СЗОШ №7 Тетяни Романюк, петанк дуже сподобався школярам. Крім того, ця гра є чудовим способом урізноманітнити уроки фізичної культури.

Петанк виник у Франції, в 1907 році. У цій країні в петанк грають близько 17 мільйонів людей. Правила цієї гри насправді досить прості. Перший гравець кидає маленьку кульку-кашанет, а всі інші почергово кидають до кашанета кулі. Переможцем стає той, чия куля опиниться найближче. Як правило, гра відбувається на ґрунті або гравії. 

За словами голови обласної федерації петанку Павла Білецького, діти дуже швидко засвоюють правила гри.

Вчитель фізкультури Хмельницької СЗОШ №7 В'ячеслав Мудрак вважає, що діти оберуть петанк серед варіативних модулів, оскільки ця проста та цікава гра школярам подобається.

У свою чергу, Павло Білецький додає, що у вересні заплановано провести перші Всеукраїнські змагання з петанку. У хмельницьких школярок є великий шанс туди потрапити. Для цього їм ще потрібно досконало опанувати гру.

Може бути цікаво: