Ви є тут

Що заплановано втілити у дитячих садочках та школах Хмельницького у 2018 році?

Инна Хананова

Міський голова Олександр Симчишин підвів підсумки діяльності галузі освіти у минулому році та розповів про цілі на 2018 рік. Що чекає на дитячі садочки та школи у цьому році, дізнавався «Хмельницький».

За результатами анонімного опитування батьків, яке проводилося у грудні 2017 року, лише 11% опитаних незадоволені якістю дошкільної освіти, а 89% батьків - частково або повністю задоволені цією послугою.

Також під час наради Олександр Симчишин розповів про темпи будівництва нових навчальних закладів та наголосив на проблемі черг до дитячих садочків. Тому навесні планується прийняти на баланс департаменту освіти та науки садочок №7 «Козачок», будівництво якого активно триває у мікрорайоні Дальні Гречани, а восени – садочок на Озерній. Протягом року заплановано завершити добудову у  СЗОШ №18, добудову НВО №1 та НВК №10, а також буде продовжуватися будівництво нового садочка в мікрорайоні Лезневе.

Влітку розпочнуться заходи з утеплення дитячих садочків №29 та №54, а також СЗОШ №14 та №15 за програмою NEFCO. Ще один проект з термомодернізації закладів освіти буде втілюватися разом із Європейським інвестиційним банком. Відповідно до цього проекту заплановано повністю замінити віконні блоки, утеплити фасад, відремонтувати системи опалення, вентиляції, утеплити дах та підлогу, замінити електричні плити на індукційні в садочках №8, 23, 25, 33, та 37, в СЗОШ №1, №8, №18, №19, №29 та НВК №4, гімназії №2.

Відповідно до програми співфінансування з державним бюджетом цього року розпочнеться будівництво нових спортивних майданчиків в СЗОШ №8 та №27, за кошти міського бюджету - у ЗОШ №25.

Крім того, у 2018 році передбачається придбати по одному комплекту парт та оргтехніки в усі заклади освіти, що мають початкову школу. Олександр Симчишин запевнив, що у місті надалі буде діяти інноваційна програма «Гроші ходять за дитиною», відповідно до якої усі школи міста отримують по 100 гривень в розрахунку на учня, а дошкільні заклади з 2018 року - по 200 гривень на вихованця. Можливо, цю суму буде збільшено до 150 гривень на одного учня у школах. Міський голова наголосив, що так звані «добровільно-примусові внески» будуть контролюватися ще жорсткіше. В усіх школах та садочках будуть проводити анонімні опитування, а керівники закладів нестимуть персональну відповідальність за використання коштів міського бюджету.

Директор департаменту освіти і науки Роман Миколаїв додав, що цього року відбудеться повноцінний перехід на функціонування електронного журналу у школах міста.