До Хмельницького привезли Вифлеємський вогонь миру

Инна Хананова

Вчора, 22 грудня, активісти скаутської організації «Пласт» вручили хмельничанам Вифлеємський вогонь миру. Про це далі розповість «Хмельницький».

У п'ятницю, напередодні римо-католицького Святвечора та Різдва міський голова Олександр Симчишин та священнослужителі зустріли благодатний вогонь. Це вже традиційна церемонія передачі вогню з місця народження Ісуса Христа. У Хмельницькому це вже втретє відбувається передача Вифлеємського вогню.

Вчора міський голова передав вогонь у храми міста. Відтепер він горітиме у католицьких церквах, а з 6 січня - у православних. Також часточку Віфлеємського вогню залишили у міській раді. Одна лампадка Вифлеємського вогню буде горіти у холі будівлі. Кожен бажаючий може запалити від нього свічку та наповнити свій дім добром, миром та щастям.

Представники скаутської організації «Пласт» привозять Віфлеємський вогонь з Відня до України вже вдесяте. Завдяки скаутській естафеті благодатний вогонь вже дістався до Старокостянтинова та Теофіполя. А вже з наступного тижня вогонь передадуть до Нетішина, Шепетівки і Славути.

Цю чудову традицію передачі благодатного світу започаткувала ще 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Кожного року представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Далі літаком його транспортують до Австрії. Після цього естафету приймають інші країни. Таким чином, благодатний вогонь долає велику кількість кордонів та потрапляє до всіх, хто очікує на мир, тепло і злагоду.  

А містами України Вифлеємський вогонь поширюють активісти скаутської організації «Пласт». Пластуни передають вогонь його українцям, церквам, заносять до дитячих притулків, лікарень тощо. Таким чином, усі, хто перебуває далеко від своїх рідних, можуть відчути тепло Вифлеємської зірки. У Святий вечір християни запалюють вогнем свічки. Традиційно вогонь зберігається у храмах до Йордану, тобто до 19 січня.

За словами скаутів, вогонь є символом очікування в період посту, повної жертовності. Світло символізує душевне тепло та спокій, злагоду і любов до людей. 

Дивіться у "Великому довіднику":