Скільки буде коштувати новорічний стіл-2018 для хмельничан

Инна Хананова

Наближаються новорічно-різдвяні свята. Це прекрасний привід зібратися усією великою родиною та провести чудово час за святковим столом. Господині прагнуть здивувати гостей новими смачними стравами. Традиційно новорічне меню складається з салату «Олів'є», оселедця під шубою, м'ясної нарізки, бутербродів з ікрою, цукерок, шампанського та мандарин. Скільки коштуватимуть традиційні страви цього року, розповість далі «Хмельницький».

Господині активно готуються до зустрічі Нового Року. Усі прагнуть приготувати смачні страви. Дехто буде використовувати перевірені традиційні рецепти, а хтось хоче спробувати здивувати гостей екзотичним меню. Однак незмінними стравами на святковому столі є улюблений салат «Олів'є», оселедець під шубою, бутерброди з ікрою, холодець, шампанське та мандарини. Аналітики порталу «Слово і діло» проаналізували, скільки коштуватиме новорічний стіл-2018 для українців та як змінилися ціни на продукти харчування протягом 2015-2017 років.

Аналітики взяли за основу меню на чотирьох осіб. Отже, у 2015 році для святкування Нового року потрібно було витратити 816 гривень. А цього року для купівлі продуктів слід витратити 1180 гривень, тобто на 22% більше. За даними Держстатистики, найдорожчими стравами на столі будуть бутерброди з червоною ікрою та алкоголь. Ціна на ці продукти протягом аналізованого періоду збільшилась з 88 гривень до 170 гривень та з 225 гривень до 324 гривень відповідно. Також зросли ціни на цукерки: зі 112 гривень до 154 гривень. Для приготування битків зі свинини доведеться витратити 98 гривень, а в 2015 році їхня вартість становила 70 гривень. Вартість холодних закусок цього року буде становити 100 гривень, натомість у 2015 році їхня ціна дорівнювала 63 гривні.

Ціни на мандарини практично не змінилися протягом аналізованого періоду. Оселедець під шубою подорожчав на 5 гривень, а цитрусові фрукти – лише на 2 гривні.

Як бачимо, ціна на більшість продуктів зросла, лише на деякі - практично не змінилася.