Ви є тут

У Хмельницькому понад 30 спецмашин очищають вулиці від снігу

Инна Хананова

Фото - Хмельницька міська рада

Фото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська рада

Вчора, 19 грудня, у Хмельницькому розпочалася справжня зима. Вулиці міста вкриті снігом. Як розчищають дороги, тротуари та двори, розповість далі «Хмельницький».

На День Святого Миколая у Хмельницькому засніжило. Це додало святкового настрою усім хмельничанам, які були присутні на відкритті ялинки. Тепер на вулицях міста справжня святкова атмосфера. Особливо снігу радіють діти. За прогнозами синоптиків, опади триватимуть до кінця тижня. Далі прогнозують потепління до 7-9 градусів вище нуля.

А тим часом комунальники почали розчищати вулиці міста від снігу. Снігоочисна техніка та двірники почали свою роботу о четвертій годині ранку. Відомо, що у Хмельницькому працює 33 одиниці спецтехніки. Серед них: 14 розкидачів піску, 6 снігоочищувачів комунального підприємства по будівництву, ремонту та експлуатації доріг і 13 тракторів з очисним обладнанням муніципальних управляючих компаній. 

Нагадаємо, що цього року на комунальних підприємствах міста оновили спецтехніку. Зокрема, для розчищення снігу на комунальне підприємство «БРЕД» придбали новий грейдери, два МАЗи з відвалом для посипання доріг. Найдорожчим з придбаної техніки є автомобіль «Глобус». Ця техніка універсальна. Взимку «Глобус» чистить дороги від снігу та бруду, знімає оледенілий шар, посипає піщано-сольовою сумішшю та поливає сольовим розчином. 

Вперше з ожеледицею на дорогах Хмельницького будуть боротися за допомогою соляного розчину. Цю технологію використовують у Києві та Вінниці. Вона більш ефективна для боротьби зі снігом. Раніше на вулицях Хмельницького використовували пісок, відсів, щебінь або сіль. Комунальники вже подбали про піщано-сольову суміш, якою посипатимуть автошляхи. Отже, під час осінньо-зимового періоду 2017-2018 років будуть використовувати соляний розчин та протиожеледний бішофіт. 

Майже 380 двірників і комунальників очищають дороги, тротуари, прибудинкові території від снігу та посипають їх піском.

«Для очищення снігу машини у першу чергу їдуть на магістральні автошляхи та вулично-дорожню мережу, де курсує громадський транспорт, потім на інші вулиці з меншою інтенсивністю руху транспорту», - розповів директор комунального підприємства з будівництва, ремонту та експлуатації доріг Олег Нестерук.

Хмельничан просять на залишати свої автомобілі на узбіччях доріг, щоб не перешкоджати роботі снігоочисної техніки.