Ви є тут

У Хмельницькій школі №13 ім. Чекмана облаштовують новий креативний простір

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькій середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №13 ім. М. Чекмана облаштують новий креативний простір. Саме ця ідея стала переможцем у конкурсі міні-грантів, який організував «Молодіжний клуб розвитку». Один із кабінетів навчального закладу хочуть переобладнати у місце творчого розвитку та спілкування. Громадські активісти допоможуть школярам втілити ідею та залучити на це необхідні кошти.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», нагадаємо, що у 2017 році «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» оголосив про конкурс міні-грантів для хмельницьких школярів. Від учнів загальноосвітніх закладів міста чекали цікавих ідей. На їх реалізацію в рамках проекту «Бізнес інвестує в молодь» запланували початкові 10 тисяч гривень.

Загалом на конкурс надійшло вісім заявок. Практично всіх з них – на одну тематику. Голова правління ГО «Молодіжний клуб розвитку» Степан Кушнір розповів, що ідеї учасників конкурсу стосувалися, переважно, трансформації простору. За його словами, відсутність креативного простору в школі – це одна з головних проблем, яку помічають діти.

В громадській організації розповідають, що насправді довго вагалися перед тим, як обрати переможця. Однак наполегливість та цікавий підхід до завдання колективу школи №13 допомогли їм перемогти. Учні цього навчального закладу запропонували створити креативний простір в одному з кабінетів. На підтримку цієї ідеї діти навіть влаштували своєрідний фотофшлемоб. Наразі у школі немає актової зали, тому в омріяному просторі планують облаштувати сцену та куточки для цікавого дозвілля для дітей та дорослих.

Заступник директора ЗОШ №13 ім. М. Чекмана Тамара Газда розповіла, що це буде сучасний простір для творчого розвитку кожної дитини, для школи загалом і для мікрорайону Лезневе.

Наразі представники «Хмельницького молодіжного клубу розвитку» допомагають школярам реалізувати ідею. З 19 грудня 2017 року розпочали збір коштів та матеріалів на втілення цього проекту, оскільки 10 тисяч гривень не достатньо для облаштування простору. Степан Кушнір зазначив, що ідею хмельницьких школярів може підтримати кожен бажаючий. Це можна зробити як коштами, так і матеріалами, які необхідні для його облаштування.

Відкрити креативний простір у школі №13 планують весною. За словами організаторів, реалізація цієї ідеї стане чудовим прикладом не лише для хмельницьких школярів, а й для учнів всієї України.

Арт-простір продовжують облаштовувати у загальноосвітній школі №13 імені Михайла Чекмана. Незабаром старенький кабінет праці перетвориться у сучасний арт-простір. Тут буде сцена та різноманітні місця для цікавого дозвілля, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто».

Нагадаємо, що саме цей проект переміг минулого року у конкурсі міні-грантів від «Молодіжного клубу розвитку». Навчальному закладу та загалом мікрорайону Лезневе не вистачає такого креативного простору. Тому учні та педагоги школи щодня стають ближчими до втілення своєї мети.

Заклад отримав на реалізацію арт-простору 10 тисяч гривень стартового капіталу. Решту грошей вирішили зібрати за допомогою спеціальної платформи «GoFundEd». Кожен бажаючий може переглянути історію школярів та виділити будь-яку суму на реалізації їхньої мрії. За 60 днів їм вдалося зібрати 39 тисяч гривень.

Наразі у майбутньому арт-просторі вже замінили електропроводку та два вікна. Діти та вчителі сподіваються, що незабаром знайдуть благодійників та зможуть розпочати ремонт у приміщенні. Також вже придбали частину меблів та техніки для арт-простору. А перетворювати старе приміщення в омріяний хаб будуть усі разом. 

Може бути цікаво: