Ви є тут

«Сухі» фонтани, еко-паркінг та пішохідна зелена алея: у Хмельницькому планують оновити Майдан Незалежності

Инна Хананова

Фото з групи "Управління житлово-комунального господарства м. Хмельницький"

Фото з групи "Управління житлово-комунального господарства м. Хмельницький"Фото з групи "Управління житлово-комунального господарства м. Хмельницький"Фото з групи "Управління житлово-комунального господарства м. Хмельницький"

У Хмельницькому підбили підсумки конкурсу на реконструкцію Майдану Незалежності. Тут планують розмістити багато цікавого: «сухі» фонтани,еко-паркінг, Пам’ятник революції гідності, облаштувати пішохідну зелену алею, велодоріжку, простір для скейтерів, пішохідну вулицю з можливістю проїзду тощо. Це створить чудові умови для приємного відпочинку громадян.

Як повідомляє «Хмельницький», нагадаємо, що влітку, в Хмельницькому стартував всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на оновлення громадського простору на Майдані Незалежності. За підсумками інтернет-голосування переможець отримає відзнаку «Вибір громади м. Хмельницького».

Для участі у голосуванні запросили спеціалісті не лише з Хмельницького, а й з Києва та Львова. Проекти активно обговорювали понад 5 годин. Головними критеріями вибору були безпечність, чистота та доступність простору для громадян, впорядкування існуючих монументів, можливість розширення паркомісць, організація нового простору для будь-якого віку, статі та фізичних можливостей. 

У кожної людини Майдан Незалежності асоціюється з різними подіями у житті. У когось тут проходила урочиста лінійка після закінчення школи, хтось проводив тут весільну фотосесію, а дехто - вимагав змін для своєї країни. Саме тому члени комісії повинні були обрати проект, який би об'єднав усіх активних хмельничан різного віку.

У конкурсі було представлено 16 проектів з різних міст України. Згодом члени конкурсної комісії обрали переможцем проект авторського колективу Мамбетової С.С., Пелещюк О.В. та Ібрагімова А.Р. з міста Львів. Їхня ідея виявилась лаконічною та унікальною. Вона поєднала в собі якість громадського простору, архітектурну та художню дизайнерську цілісність, рівновагу, досконалість суб’єктів монументального мистецтва, відкритість для розвитку та вдосконалення площі залежно від потреб громади, безбар’єрне середовище для вільного пересування та комфортного відпочинку.

Друге місце у конкурсі зайняв проект авторського колективу студентів архітектурної спеціальності НУ «Львівської політехніки». Ідея передбачала філософію залучення мешканців до суспільного життя та розвиток «Вільного інтелектуального простору».

Третє місце посів проект, який передбачає динамічність простору, багаторівневий підземний паркінг, озеленення та облаштування місця для меморіалу Революції Гідності. Його автори - колектив Малишенко А.Д. з Хмельницького.

Отож, за результатами голосування на Майдан Незалежності чекає багато інноваційних рішень. Тут будуть «сухі» фонтани, еко-паркінг, Пам’ятник революції гідності, пішохідна зелена алея, велодоріжка, простір для скейтерів, пішохідна вулиця з можливістю проїзду, вічова частина.