Ви є тут

Громадську вбиральню у центрі міста планують відремонтувати у 2018 році

Инна Хананова

Громадську вбиральню у сквері Шевченка вирішили перенести на землю. Через те, що земельна ділянка не мала потрібного цільового призначення, капітальний ремонт довелося перенести. Якщо депутати виділять кошти на його проведення, то вбиральню оновлять вже у наступному році.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на видання «ВСІМ»дуже часто хмельничани скаржаться на те, що у місті бракує громадських туалетів. На сайті електронних звернень мешканці міста просять облаштувати нові громадські вбиральні. Наразі у Хмельницькому є чотири безкоштовні громадські туалети: у парку ім. Чекмана, у Дендропарку, у сквері ім. Шевченка та в парку ім. Франка. Однак лише перші дві працюють цілодобово. 

Громадська вбиральня, яка розташована у сквері Шевченка, застаріла та потребує ремонту. В управлінні ЖКГ вирішили зробити туалет наземним. Нагадаємо, що у березні всі бажаючі могли подати свої пропозиції на оновлення фасаду громадської вбиральні у сквері ім. Шевченка. А до 14 квітня хмельничани голосували за один із семи проектів нового туалету. Тоді місцевим мешканцям найбільше сподобався варіант № 4. Після того замовили проектно-кошторисну документацію, але зробити її так і не вдалося. 

«Проектна організація не підготувала нам документацію, тому що ділянка під туалет не була повністю зареєстрована під таке цільове призначення. Нам довелось його міняти, щоб отримати містобудівні умови», - розповів начальник управління ЖКГ Хмельницької міськради Василь Новачок. 

Розпочинати капітальний ремонт вбиральні цього року вже не будуть. Якщо депутати виділять кошти на бюджетній сесії у грудні, то ремонт виконають у 2018 році.

Нагадаємо, що у вересні, у парку ім. Франка, з'явився новий безкоштовний громадський туалет. Його вартість перевищила мільйон гривень. Будівництво вбиральні тривало понад рік. У новій вбиральні є всі необхідні предмети першої необхідності: папір, кошики для сміття, рідке мило, пареові рушнички та освіжувач повітря. Нова вбиральня містить три кімнати: для чоловіків, жінок та людей з особливими потребами. У жіночій кімнаті знаходиться окрема кабінка для матусь з дітками. Туалет доступний для усіх категорій населення, зокрема, ним зможуть скористатися і люди, які пересуваються на візочках. Біля входу у приміщення облаштували зручний пандус. Наразі вхід до вбиральні безкоштовний, однак згодом його планують зробити платним. А в парку ім. Чекмана, неподалік зоокуточку, встановили біотуалет для людей з обмеженими можливостями.