Ви є тут

Вартість харчування в дитячих садочках Хмельницького може зрости

Инна Хананова

У наступному році можуть підвищити вартість харчування у дитячих садочках міста.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на видання «ВСІМ»харчування дошкільнят та школярів повинно бути збалансованим та включати необхідну кількість поживних речовин. З продуктами харчування діти повинні отримувати максимум користі та вітамінів. Тому до щоденного раціону повинні входити свіжі овочі та фрукти, кисломолочні продукти, м'ясо, риба, каша тощо. Від цього буде залежати стан здоров'я дітей, їхній розвиток і самопочуття. 

У Хмельницькому працює 47 дошкільних навчальних закладів. Харчування у дитячих садочках коштує 17 гривень на день. Частину витрат бере на себе бюджет - 6 гривень 80 копійок, ще 10 гривень 20 копійок сплачують батьки. У 2017 році з міського бюджету на харчування виділили 20,5 мільйонів гривень. Це потрібно для забезпечення харчуванням 12 748 дошкільнят. 

Деякі батьки хмельницьких дошкільнят скаржаться на те, що після відвідування садочку їхня дитина залишається голодною. 

Порівняно з сусідніми містами вартість харчування на одну дитину у Хмельницькому найнижча. Зокрема, у садочках Рівного вона складає 20 гривень на день, у Вінниці – 23 гривні на день. В департаменті освіти і науки Хмельницької міськради розповідають, що з наступного року вартість харчування може зрости. Зокрема, палнується збільшити норму на день на 9 гривень. Це також вплине на раціон харчування, він стане більш різноманітним. Остаточне рішення прийматимуть депутати міської ради під час сесії.

«Ми просимо збільшити харчування до 26 гривень. Ринкові ціни зросли і є потреби збільшити. Це вплине на раціон. Має бути більше м’яса і риби. Садочки матимуть можливість більше купляти якісних продуктів. Замість каші і макаронів, частіше буде з’являтися м’ясо і риба. Збільшення буде. Але чи буде воно до 26, я не впевнений. Рішення прийматимуть депутати на сесії, коли прийматимуть бюджет на наступний рік», - розповів директор департаменту освіти і науки Хмельницької міськради Роман Миколаїв.

Якщо зміни таки приймуть, то частка, яку платитимуть батьки, зросте до 15 гривень 60 копійок на день. Тобто батьки платитимуть на 5 гривень 40 копійок більше, ніж зараз. Також збільшаться витрати з бюджету міста – до 10 гривень 40 копійок. 

Нагадаємо, що недавно у чотирьох хмельницьких школах та одному дитячому садочку з'явилися сучасні харчоблоки. Приміщення капітально відремонтували. Також тут замінили частину обладнання та інвентар. Загалом з міського бюджету на поточні та капітальні ремонти виділили майже чотири мільйони гривень. Це стане запорукою якісного харчування дітей.

Може бути цікаво: