Ви є тут

Рік Японії в Україні: в парку ім. Чекмана весною зацвітуть сакури

оновлено
Инна Хананова

Вчора, 7 листопада, в парку імені Чекмана, відбулося відкриття алеї сакур.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на «Поділля-Центр», декоративні дерева висадили у парку приблизно місяць тому. Сакури пройшли акліматизацію у спеціальному розсаднику на Одещині. Хмельницький отримав ці прекрасні дерева улітку цього року від колег з Японії.

Заступник міського голови Володимир Гончарук розповів, що сакури висадили при вході у парк імені Чекмана. Весною хмельничани зможуть милуватися красивими декоративними деревами.

«Цього року ми святкуємо рік Японії в Україні. Хмельницький – одне з міст України, яке в рамках співробітництва з посольством Японії, проводить дня Японії. Тоді, нам передали 20 сакур. Ми висадили їх на вході в парк Чекмана. Буде представник посольства Японії, ми відкриємо алею. Як вони виглядатимуть, побачимо весною», - пояснив Володимир Гончарук.

Додамо, що 2017 рік оголосили Роком Японії в Україні. Це визначено, передусім тим, що Японія є одним з найбільших іноземних інвесторів та підтримує дружні відносини з нашою державою. Сакури стануть своєрідним символом дружніх відносин нашого міста та Японії.

Нагадаємо, що в липні, у Хмельницькому, пройшли Дні японської культури. З цієї нагоди до нашого міста завітав перший секретар Посольства Японії в Україні Мінаміно Дайсуке. Хмельницький став одним із двадцяти інших міст, де проводилися різноманітні заходи, присвячені висвітленню японської культури. Протягом кількох днів хмельничани довідалися багато цікавого про особливості бойових мистецтв, відвідали унікальну тематичну фотовиставку, а також ознайомилися з традиційним японським одягом, ляльками і театральними масками. Також усі бажаючі дізналися про секрети чайної черемонії та навчилися її проводити завдяки майстер-класу. Маленькі хмельничани вчилися робити орігамі. Усі охочі приміряли одяг юкада та покуштували японський суп з раменем. Під час свята також проходили бої на бамбукових мечах кендо майстер-клас з танців бон-одорі. Крім того, на майданчику біля кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка відбулася виставка японських автомобілів. Усі охочі також могли ознайомитися з цікавою японською літературою.

Зазначимо, що цього року відзначають 25 років встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією.

Вчора, 7 листопада, у парку ім. Чекмана, урочисто відкрили алею сакур. При вході у парк тепер росте 10 декоративних дерев, а ще 9 - на його території, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

Відтепер у парку культури і відпочинку ім М.Чекмана росте 19 таких дерев. 10 – при вході в парк, решта – на його території. Весною сакури розквітнуть і кожен зможе біля них сфотографуватися.

З нагоди відкриття алеї сакур до нашого міста завітав Другий Секретар Політичного Відділу Посольства Японії в Україні Наофумі Ікеда.

«У липні мій колега був присутній на відзначенні Днів Японії у Хмельницькому. Він розповів мені, що цей захід був чудово організований. Це і дозволило нам зрозуміти, що у Хмельницькому люди зацікавлені в тому, щоб краще знати японську культуру. Тому кращого міста для того, щоб висадити алею з сакур, годі й шукати. Сподіваюся, що вони стануть символом дружби між двома країнами і що ви згадуватимете Японію щоразу, коли бачитимете їх цвіт. Сам же я сподіваюся невдовзі на власні очі побачити квітучу сакурову алею у Хмельницькому», - зазначив пан Наофумі.

Цього року Посольство Японії в Україні висадило більше тисячі сакур у різних містах. Юні хмельничани виготовили для дерев чудові прикраси – фігури солов'їв. Вони є символом України та весни. Цього дня символи двох країн – України та Японії – поєдналися.

«Дуже символічним є те, що ми відкриваємо таку алею саме восени, коли все сіре і похмуре, – наголошує міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. – Адже сакура – символ весни, сонця, початку життя. Всього того, чого не вистачає в осінні дні. Хмельничани, впевнений, отримають нове чудове місце для відпочинку», - наголосив Олександр Симчишин.

Доглядати та охороняти декоративні дерева буде керівництво парку ім. Чекмана.

Дивіться у "Великому довіднику":