«Чотири градуси. Прощавай, людина»: у Хмельницькому стартував фестиваль документального кіно «Docudays UA»

Ви є тут

Инна Хананова

У Хмельницькому стартував Міжнародний фестиваль документального кіно «DocudaysUA». У нашому місті захід проходить вже вдруге. Усі бажаючі зможуть побачити цікаві фільми про права людини.

Як повідомляє «Хмельницький», традиційно «Docudays UA» триватиме до кінця грудня й завітає до 22 областей України. Серед них і Хмельницька область. Фільми демонструватимуть у кінотеатрах, будинках культури, школах, університетах, бібліотеках тощо. Головна тема фестивалю присвячена проблемі екології та збереження довкілля. Цей захід є неполітичним і некомерційним. Його мета полягає у популяризації та розвитку документального кіно в Україні.

Цього року головна тема фестивалю отримала назву «Чотири градуси. Прощавай, людина». Захід присвячений змінам клімату. Екологи прогнозують, що до кінця століття саме на стільки градусів зросте середня температура на Землі. А це, у свою чергу, призведе до великих катаклізмів. 

Фестиваль не буде обмежуватися тільки екологічною тематикою. Заплановано, що в його рамках відбудеться показ фільму «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова». Сюжет картини буде розповідати про долю українського режисера, якого незаконно ув’язнили у Росії. У Хмельницькому фільм продемонструють 21 листопада у кінотеатрі імені Т.Г. Шевченка.

Додамо, що фестивальні стрічки не будуть у загальному доступі в інтернету. Їх показуватимуть лише у рамках фестивалю.Організатори зазначають, що після кожного показу буде відбуватися активне обговорення побаченого. 

Додамо, що вперше фестиваль під назвою «Дні кіно про права людини» відбувся ще у 2003 році. Тоді у програмі фестивалю були документальні та ігрові фільми. Організатори вирішили, що покази проходитимуть не лише в Києві, а й в інших містах України. Другий фестиваль пройшов через два роки. Він мав додаткову назву «Український контекст». У 2008 році захід остаточно перейменували на Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA». З 2016 року на «Docudays UA» відкрили національний конкурс. Тепер на фестивалі проводяться чотири конкурси. Також усі можуть переглянути позаконкурсну програму, побувати у майстерні документального кіно «DOCU/КЛАС». Для дітей віком від 3 до 14 років працює простір «DOC/САДОК». Також є правозахисна програма і проект «Жива бібліотека», що працює на фестивалі з 2012 року. Крім того, з 2015 року «Docudays UA» проводить цікаві тематичні фотовиставки. 

Дивіться у "Великому довіднику":