Ви є тут

Хмельничани будуть взаємодіяти з поліцією та охороняти громадський порядок: незабаром у місті з'явиться «Сусідська варта»

Инна Хананова

У Хмельницькому канадські поліцейські представили головам ОСББ та правоохоронцям проект з підвищення рівня безпеки у громаді. Цей проект вже кілька років успішно діє у Канаді. Його планують втілювати і в Україні.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на Сектор комунікації поліції у Хмельницькій області, сутність проекту «Сусідська варта» полягає в тому, що небайдужі громадяни будуть патрулювати свій мікрорайон разом із поліцією, адже вони добре знають його вулиці та в яких дворах найчастіше вживають алкогольні напої, вигулюють собак у заборонених місцях, порушують правила тиші та благоустрою, не правильно паркують автомобілі тощо.

В поліції сподіваються, що такий експеримент дозволить зменшити кількість адміністративних правопорушень у місті. Проект повинен підвищити рівень безпеки мешканців багатоквартирних будинків та приватного сектору завдяки їхньої активної участі в охороні громадського порядку. Напркилад, якщо людина побачила підозрілих осіб у дворі, знайшла у під'їзді шприци або таблетки, то повинна зателефонувати у поліцію на номер «102» та повідомити про це.

Головний принцип проекту полягає у тому, що кожен відповідальний громадянин повинен свідомо дбати про безпеку і правопорядок, а поліція буде йому у цьому допомагати. Тобто людина не повинна бути байдужою, коли раптово помічає правопорушення.

«Сусідська варта» складається з трьох основних елементів:

  • безпека житла;
  • взаємодія з поліцією;
  • турбота про свою територію.

Перший етап реалізації проекту розпочався зі спільного тренінгу поліцейських та голів ОСББ. Під час заходу вони обговорили головні особливості проекту та вчилися довіряти один одному.

Міжнародна організація «IREX» за підтримки відділу з правоохоронних питань посольства США опікується реалізацією цього проекту в Україні.  «IREX» планує надати учасникам «Сусідської варти» спеціальну «коробку безпеки». Тобто учасники отримають камеру спостереження, датчики руху, велопарковку та спеціальні інформаційні знаки та наліпки.   

Нагадаємо, що недавно у мікрорайоні Ракове стартував проект «Сусідська варта». Тут розпочалися спільні патрулювання хмельничан з поліцейськими.