«Сусідська варта»: у мікрорайоні Ракове пройшло перше спільне патрулювання хмельничан разом із поліцейськими

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькому стартував проект «Сусідська варта». Хмельничани мають змогу долучитися до спільного патрулювання разом із поліцейськими.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», спочатку пілотний проект будуть втілювати у мікрорайоні Ракове. Усі ініціативні громадяни можуть до нього долучитися. Десятеро активних хмельничан будуть допомагати поліцейським охороняти вулиці міста. Експеримент розпочнеться у вересні. Якщо він буде успішним, то такі патрулювання запровадять у кожному мікрорайоні міста.

Наразі ще не відомо, хто буде входити до складу патрульної групи. Адже розробка проекту «Сусідська варта» ще триває. Цю ідею хмельницькі поліцейські запозичили у колег з Вінниці. Сутність проекту полягає в тому, що небайдужі громадяни будуть патрулювати свій мікрорайон разом із поліцією, адже вони добре знають його вулиці та в яких дворах найчастіше вживають алкогольні напої. В поліції сподіваються, що такий експеримент дозволить зменшити кількість адміністративних правопорушень у місті.

Хмельницькі активісти будуть працювати лише у складі пішого патрулю. Громадяни будуть ходити разом із патрульними та своєчасно реагувати на вживання спиртних напоїв та куріння у заборонених місцях, порушення тиші та громадського порядку, допоможуть виявляти власників машин, які припарковані на газоні тощо.

Інспектор із зв'язків з громадськістю Ганна Стрембіцька розповіла, що цей проект дозволить значно полегшити роботу патрульної поліції та змінити місто на краще. Вона закликає усіх активних громадян долучатися до проекту та проявити себе свідомим громадянином. Наразі допомагати поліцейським виявили бажання учасники та ветерани АТО. Зараз в управлінні патрульної поліції готують усі необхідні документи для такої співпраці.

У мікрорайоні Ракове стартував проект «Сусідська варта», повідомляє «Хмельницький».

Неякісне вуличне освітлення у дворах, порушники громадського спокою, курці на зупинках громадського транспорту – ці та багато інших проблем хвилюють мешканців мікрорайону Ракове. Тепер вони зможуть вирішити ці проблемні питання разом з правоохоронцями, долучившись до патрулювання вулиць мікрорайону. У Хмельницькому стартував пілотний проект «Сусідська варта».

У середу, 4 жовтня, о 17:00, в приміщенні Будинку управління №2, яке знаходиться на вулиці Майборського, поліцейські провели зустріч з жителями мікрорайону Ракове. Під час зустрічі правоохоронці презентували жителям мікрорайону проект «Сусідська варта» та обговорили напрямки співпраці. Поліцейські зазначили, що завдяки співробітництву вдасться зменшити кількість правопорушень у Ракове та покращити комфортність проживання. Крім того, вже декілька громадських організацій висловили своє бажання долучитися до проекту «Сусідська варта».

В п'ятницю, 13 жовтня, відбулось перше спільне патрулювання хмельничан разом із поліцейськими в рамках проекту «Сусідська варта», повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу патрульної поліції Хмельницького.

Поліцейські разом з активістами та мешканцями мікрорайону обстежили 9 дворів, парк та територію школи №12. Було виявлено факти вигулу домашніх собак, вживання спиртних напоїв у заборонених місцях, порушення правил тиші у нічний час, порушення правил зупинки та стоянки машин, розпивання алкоголю та порушення правил тиші у нічний час, порушення правил благоустрою міста. Це було зафіксовано у дворах будинків і на території парку. На території школи №12 та на місцевому стадіоні порушень не виявили.

Проблеми з порушенням правил парковки виникають виключно через відсутність визначених місць, де дозволена стоянка машин у дворах будинків. Вживання спиртних напоїв та порушення правил тиші є наслідком відсутності належного освітлення в дворах будинків. А засміченість території, за словами мешканців мікрорайону, виникає, переважно, через відсутність урн для сміття. 

Під час першого патрулювання проводили профілактичні бесіди з порушниками. Наступного разу поліцейські складатимуть адмінпротоколи на тих, хто порушує законодавство. Наступні патрулювання заплановано проводити кожної п'ятниці ввечері.