Ви є тут

«Сусідська варта»: хмельничани охоронятимуть громадський порядок разом із поліцейськими

Незабаром у Хмельницькому стартує проект «Сусідська варта». Хмельничани мають змогу долучитися до спільного патрулювання разом із поліцейськими.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», спочатку пілотний проект будуть втілювати у мікрорайоні Ракове. Усі ініціативні громадяни можуть до нього долучитися. Десятеро активних хмельничан будуть допомагати поліцейським охороняти вулиці міста. Експеримент розпочнеться у вересні. Якщо він буде успішним, то такі патрулювання запровадять у кожному мікрорайоні міста.

Наразі ще не відомо, хто буде входити до складу патрульної групи. Адже розробка проекту «Сусідська варта» ще триває. Цю ідею хмельницькі поліцейські запозичили у колег з Вінниці. Сутність проекту полягає в тому, що небайдужі громадяни будуть патрулювати свій мікрорайон разом із поліцією, адже вони добре знають його вулиці та в яких дворах найчастіше вживають алкогольні напої. В поліції сподіваються, що такий експеримент дозволить зменшити кількість адміністративних правопорушень у місті.

Хмельницькі активісти будуть працювати лише у складі пішого патрулю. Громадяни будуть ходити разом із патрульними та своєчасно реагувати на вживання спиртних напоїв та куріння у заборонених місцях, порушення тиші та громадського порядку, допоможуть виявляти власників машин, які припарковані на газоні тощо.

Інспектор із зв'язків з громадськістю Ганна Стрембіцька розповіла, що цей проект дозволить значно полегшити роботу патрульної поліції та змінити місто на краще. Вона закликає усіх активних громадян долучатися до проекту та проявити себе свідомим громадянином. Наразі допомагати поліцейським виявили бажання учасники та ветерани АТО. Зараз в управлінні патрульної поліції готують усі необхідні документи для такої співпраці.