Ви є тут

На фасаді залізничного вокзалу з'явилась меморіальна дошка Михайлу Грушевському

оновлено
Инна Хананова

На фасаді залізничного вокзалу з'явилася меморіальна дошка, присвячена видатному українському історику, громадському та політичному діячеві Михайлу Грушевському.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на перс-службу Хмельницької міської ради, у вівторок, 7 листопада, о 09:30, відкриють меморіальну дошку Михайлу Грушевському. Її встановлять на фасаді залізничного вокзалу. Цю подію присвятили відзначенню 100-ліття Української революції. Саме цього дня, 100 років тому, Українська Центральна Рада на чолі з Михайлом Грушевським проголосила ІІІ Універсал.

Автором меморіальної дошки виступив відомий скульптор Роман Албул. Саме він працював над пам'ятником Героям Небесної Сотні, який у Хмельницькому відкрили на День Незалежності. Меморіал розташований на перехресті вулиць Соборної та Героїв Майдану. Раніше на цьому місці знаходився пам'ятник Затонському, але його знесли. Нагадаємо, що проект даного пам'ятника затвердили ще три роки тому. Однак його реалізацію розпочали лише цього року, адже протягом довгого часу автор проекту та місцева влада не могли порозумітися щодо основних питань його втілення. А вже в лютому на перехресті вулиць Соборної і Героїв Майдану встановили пам’ятний камінь, а потім його освятили. Влітку комунальники облаштовували тут невеличкий сквер. Вони встановили кілька лавочок, зняли старе асфальтове покриття та поклали різнокольорову плитку. На проведення усіх необхідних робіт виділили 3,7 мільйони гривень. Пам'ятник зроблений з бронзи, у вигляді голуба. 

Нагадаємо, що недавно, на привокзальній площі почав працювати пішохідний фонтан. Ввечері фонтан світиться різноманітними кольорами: червоним, зеленим, синім, фіолетовим тощо. Також на цій території вже встановили 15 нових електроопор та гарних лавочок, а також 14 урн для сміття. Крім того, тут облаштували сучасну зупинку громадського транспорту, яка розташована у напрямку Раково. Для усіх бажаючих тут доступний безкоштовний Wi-Fi. 

Сьогодні, 7 листопада, відбулося відкриття меморіальної дошки видатному українському історику, громадському та політичному діячеві Михайлу Грушевському. Її встановили на фасаді залізничного вокзалу. Подію приурочили відзначенню 100-ліття Української революції, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

Місце для встановлення дошки обрали зовсім не випадково. Існують документально підтверджені факти про те, що Михайло Грушевський був саме на вокзалі у Проскурові. На церемонію відкриття прийшло багато істориків міста.

Міський голова Олександр Симчишин розповів, що для нього, як для історика, Михайло Грушевський є видатним науковцем. 

«Сьогодні ми вшановуємо одну з видатних особистостей, постать дуже неоднозначну та суперечливу, якщо говорити, власне, про творення держави. Проте для мене постать однозначна з точки зору історії. Я завжди вважав Михайла Сергійовича, мабуть, найвидатнішим істориком, науковцем, який перевернув багато чого в українській історіографії, його «Історія України-Руси» для мене особисто була мало не настільною книгою, з якої починалось моє становлення як історика, людини та патріота», - розповів Олександр Симчишин.

Зазначимо, що такі меморіальні дошки встановлюють для того, щоб хмельничани та гості міста завжди пам'ятали та цікавилися історією України.

Дивіться у "Великому довіднику":