Ви є тут

Зупинка з безкоштовним Wi-Fi, пішохідний фонтан та квітник: у Хмельницькому триває реконструкція привокзальної площі

оновлено

Цього року проведуть реконструкцію фасаду залізничного вокзалу та привокзальної площі. Також планується облаштувати прилеглу зупинку, фонтан і квітник.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, відновлення та ремонт залізничного вокзалу буде проводитися за кошти міського бюджету та «Укрзалізниці». Зокрема, з бюджету міста виділять гроші на облаштування привокзальної площі, а ремонт фасаду залізничного вокзалу, реконструкцію приміщення всередині та заміну дверей проведуть за кошти «Укрзалізниці».

За словами заступника міського голови Анатолія Нестерука, ПАТ «Укрзалізниця» надасть приблизно 4 мільйони гривень на ремонтні роботи. До завершення цього року повинні відремонтувати прилеглу територію за гроші, виділені з бюджету міста.

Щоб територія залізничного вокзалу стала сучаснішою та більш привабливою для гостей і мешканців міста заплановано багато цікавого. Зокрема, планується зробити гарну підсвітку у вигляді прапора України. На це потрібно майже 280 тисяч гривень.

Також відомо, що вже виготовлена необхідна проектно-кошторисна документація. Пішохідну зону біля вокзалу облаштують тротуарною плиткою. А навколо пам’ятника Богдану Хмельницькому планують покласти асфальт. Для цих заходів знадобиться 5 млн. гривень.

Далі передбачається встановити гарний фонтан та облаштувати квітник на привокзальній площі. Для цих робіт необхідно 1 млн. 911 тисяч гривень. Тут громадяни зможуть милуватися квітами, фотографуватися на їх фоні та біля фонтану. 

Для довершеності реконструкції також хочуть відновити зупинку громадського транспорту, яка розташована у напрямку Раково. Саме на цьому місці з'явиться перша так звана «розумна зупинка». Для мешканців та гостей міста тут буде доступний безкоштовний Wi-Fi. Кожен зможе скористуватися інтернетом, прочитати новини, поспілкуватися у соцмережах, довідатись про погоду тощо.

Скоро привокзальна площа Хмельницького буде виглядати по-сучасному, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

На ділянці від вулиці Проскурівської до вулиці Шевченка тривають роботи з благоустрою. Тут з'являться декоративні ліхтарики, нові урни для сміття, красиві лавочки тощо. Також тут облаштують сучасний пішохідний фонтан. Він буде інтерактивним і всі бажаючі зможуть з ним взаємодіяти. Замість старого асфальтного покриття буде якісна тротуарна плитка. Також планують посадити нову кущі, дерева та квіти. Недавно тут облаштували сучасну зупинку громадського транспорту.

На замовлення управління житлово-комунального господарства роботи виконує ПП «Бусел». Це підприємство стало переможцем відповідного тендеру.

«Вже виконано роботи з улаштування нових інженерних мереж для забезпечення водопостачання і водовідведення у фонтані, завершено бетонні роботи під оздоблення дна фонтану гранітом», – розповів начальник дільниці з виконання реконструкції привокзальної площі Микола Надопта.  

За словами Миколи Надопти, на цій території вже встановили 15 нових електроопор та лавочок, а також 14 урн для сміття. Продовжуються роботи з мощення тротуарної плитки на пішохідних доріжках. Також працівники виконують підготовчі роботи з облаштування газонів та квітників. Усі роботи передбачається завершити до середини вересня.

Таким чином, зовсім скоро привокзальна площа стане сучасним та комфортним місцем для очікування потягів.

Дивіться у "Великому довіднику":