Ви є тут

Духовна рада Хмельницького пропонує заборонити святкування Хелловіну у місті

Инна Хананова

Духовна рада Хмельницького, до якої входять керівники та церков міста, виступають проти святкування Хелловіну. Вони наполягають заборонити це свято у садочках, школах та університетах міста.

Як повідомляє «Хмельницький», протягом останніх кількох років у нашому місті відзначають Хелловін. Його святкують у ніч проти 1 листопада. Це свято дуже популярне в США, Канаді, Великій Британії, а тепер і в Україні. На Хелловін проводять різноманітні тематичні вечірки, переодягаються у костюми вампірів та відьом, прикрашають помешкання, вирізають з гарбуза ліхтарик, розповідають моторошні історії, переглядають фільми жахів тощо. Символом свята є гарбуз-світильник. Ним діти лякають дорослих та випрошують цукерки. Традиція виготовлення таких гарбузів походить від кельтського звичаю створювати ліхтарі, які допомагають душам знайти шлях до чистилища.

І хоча святкування Хелловіна проходить в жартівливій формі, це - язичницьке свято і християни не повинні його відзначати. Так заявляють представники Духовної ради міста. Свою позицію вони висловили на офіційній сторінці Ради у соцмережі. На їхню думку, святкування Хелловіна є грою зі злими силами. Діти та молодь у захваті від усього таємничого та загадкового. Однак це свято руйнує їхні моральні орієнтири. 

В ніч з 31 жовтня на 1 листопада діти, підлітки, студенти, а часом і дорослі, переодягаються у костюми різної нечисті. У школах та університетах проводять тематичні вечірки. Однак у цьому немає нічого позитивного та хорошого.

У Духовній раді додають, що Хелловін і подібні до нього свята суперечать тому, чого вчить Біблія. 

«Нехай не знайдеться між тобою такий, хто... ворожить ворожбу, хто ворожить по хмарах, і хто ворожить по птахах, і хто чарівник, і хто чорнокнижник, і хто викликає духа померлого та духа віщого, і хто питає померлих» (Повтор.18:10, 11; Лев.19:31; Гал.5:19—21).

За словами представників Духовної ради, це свято пропагує жорстокість, ідолопоклонство, розпусту, сатанинські ритуали та навіть людські жертвоприношення. Тому християнин не повинен святкувати Хелловін, бо цим він зраджує Господа Ісуса Христа. 

Тому представники християнських церков Хмельницького та області засуджують та наполягають докласти всіх зусиль щодо призупинення розповсюдження у навчальних закладах міста святкування Хелловіну. Вони звертаються, в першу чергу, до батьків та викладачів і закликають їх долучитися до боротьби з цим святкуванням. Також представники Духовної ради просять не пускати дітей на тематичні карнавали чи вечірки і не купувати продукцію, пов'язану з Хелловіном.