Лекторії на цікаві теми: у Хмельницькому триває проект «15х4»

Ви є тут

Инна Хананова

У Хмельницькому триває проект «15х4». Його учасниками є молодь, яка цікавиться науково-популярною інформацією та прагне передати свої знання іншим.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», кожного тижня у соціально-культурному центрі «Сорока», який знаходиться на вулиці Кам'янецькій, 50, учасники руху «15х4» досліджують наукові явища, опрацьовують проблемні питання фізики та хімії. Організатор руху Дмитро Скрипник розповідає, що учасники проекту намагаються просувати та популяризувати науку.

Рух«15х4» стартував у лютому цього року. Робота учасників проходить у вигляді зібрань. Під час цього готують дослідницькі матеріали, обговорюють їх та об'єднують в лекції. Пропонувати свої ідеї можуть не лише хмельничани, які мають науковий ступінь. Досліджувати та висвітлювати цікаві актуальні теми мають можливість студенти та школярі. Важливою умовою є те, щоб лекції були змістовними та цікавими для глядачів, а також мали науково-популярний характер. Кінцевим результатом роботи є лекторії, під час яких висвітлюють по чотири теми.

Один із лекторів руху Сергій Рибчинський присвятив свою першу лекцію серотоніну. Хмельничанин не позиціонує себе як науковець, а просто шукає цікаву інформацію та передає її іншим. За його словами, на кожну лекцію приходить багато людей, переважно, студентів. Кожен з них під час заходу може дізнатися багато цікавої та корисної інформації.

Лектор руху «15х4» Олександр Ковтун розповідає, що його місія у цьому проекті полягає у тому, щоб проблематизувати та демонструвати ті проблеми, які існують в Україні, з точки зору соціології.

Наразі молоді та активні прихильники науки провели чотири лекторії. Свій рух вони планують зробити постійним, а цікаві теми висвітлювати хоча б раз на місяць.

Дивіться у "Великому довіднику": 
Вулиці, що згадуються: