Сучасна мобільна техніка прибиратиме хмельницькі парки, тротуари та ринок «Ранковий» від сміття

Ви є тут

Инна Хананова

Сучасна мобільна техніка буде прибирати місцеві парки, тротуари та ринок «Ранковий» від сміття та бруду. Дві німецькі машини зі щітками почнуть працювати вже на наступному тижні. Завдяки цьому вдасться оптимізувати ручну працю та пришвидшити процес прибирання.

Як повідомляє «Хмельницький» з посилання на МТРК «Місто», нагадаємо, що на комунальних підприємствах міста недавно оновили спецтехніку. Цього року придбали новий грейдер, екскаватор, два вантажних МАЗи, багатофункціональну прибиральну машину «Глобус», поливальну, автовишку та два сміттєвози. На купівлю цієї нової техніки з міського бюджету виділили понад 30 мільйонів гривень.

Незабаром хмельницькі дороги буде прибирати сучасна німецька техніка. Одну машину придбали підприємці ринку «Ранковий». Іншу машину придбали для КП «БРЕД», на неї виділили кошти з міського бюджету. Таким чином, заплановано оптимізувати ручні працю та зробити процес прибирання значно ефективнішим. За словами міського голови Олександра Симчишина, така техніка є мобільною та невеликих розмірів. Вона буде прибирати у парках та скверах міста, на тротуарах, а також в інших місцях масового перебування людей. Німецькі машини працюють за принципом водяного пилососа. Тому під час функціонування техніки немає пилу. Після завершення прибирання брудну воду зливають у водостік. Схожі машини вже успішно прибирають дороги у Житомирі, Білій Церкві та Києві.

Начальник торгового відділу ТОВ «Нова технологія» Сергій Купріянчук розповів, що ця модель цієї техніки вміщує два куби сміття. Також на машині можна розмістити додаткове обладнання, а саме відвали для снігу. 

Також у машині забезпечений комфорт для водія. Усередині розмістили кондиціонер, камеру заднього виду тощо. А завдяки скляній кабіні можна краще побачити складні ділянки під час прибирання.

Гарантія на цю техніку становить півроку. Якщо раптом вона зламається, то до Хмельницького прибуде мобільна ремонтна бригада із Житомира. Самі ж автомобілі вже використовували в Англії. Модель 2013 року випуску має вартість 25 тисяч євро. А нова техніка 2017 року коштує понад 100 тисяч євро. Тому це суттєва економія коштів.