Комфорт, стандарт та економ: «Укрзалізниця» планує розділити потяги на три сегменти

Ви є тут

Инна Хананова

Потяги, які курсують на великі відстані, планують розділити на три категорії: комфорт, стандарт і економ. У такому разі вартість квитків буде залежати від обраного сегменту.

Як повідомляє «Хмельницький», потяги далекого сполучення хочуть розподілити на три відповідні категорії. Керівник ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов розповів, що поїзди комфорт-сегменту формуватимуться виключно із використанням новітнього рухомого складу. Однак на них буде діяти відповідно економічно-обгрунтований тариф. Також пасажири зможуть обрати потяги  стандарт. Вартість квитків на такі потяги буде середньою. Також буде діяти ще одна категорія - економ. Ці потяги будуть соціальними. Витрати на них «Укрзалізниці» будуть відшкодовувати з державного бюджету. 

В «Укрзалізниці» розповідають, що завдяки такій сегментації поїздів пасажири зможуть свідомо обрати категорію та отримати бажаний рівень надання послуг. 

За даними компанії, через велику розбіжність між собівартістю та цінами на квитки витрати «Укрзалізниці» на пасажирські перевезення за 6 місяців 2017 року суттєво зросли. Таким чином, «Укрзалізниця» зазнала 5 млрд. збитків. Також відомо, що для відшкодування витрат у приміському сполученні компанія ініціює запровадження адресної допомоги пільговикам.

Нагадаємо, що у вересні, у перші рейси відправились три нові сучасні вагони, якими поповнився пасажирський парк «Укрзалізниці». Тепер хмельничани мають змогу придбати квитки у нові вагони в напрямку Києва, Ужгорода та Трускавця. Для зручності пасажирів у нових вагонах встановили сучасний кавовий апарат, мікрохвильову піч та комбіновані кип'ятильники. Для зручності у кожному купе встановили нові зручні гачки для одягу, вікна з кватирками, що відкриваються, та спеціальні молоточки на випадок екстреної евакуації.