На вулиці Степана Бандери облаштовують сучасну екопарковку

Инна Хананова

Автор фото - Остап Волошин

Автор фото - Остап ВолошинФото з офіційної сторінки "PARUS Business Center"Фото з офіційної сторінки "PARUS Business Center"

На вулиці Степана Бандери, 1/1, тривають роботи з облаштування екопарковки.

Як повідомляє «Хмельницький», біля бізнес-центру «Parus», який розташований по вулиці Степана Бандери, 1/1, активно тривають необхідні роботи з облаштування благоустрою території. Недавно на цій ділянці розібрали паркан. Наразі підрядники викладають тротуарну плитку та будують сходинки. 

Крім нового асфальту, біля бізнес-центру з'явиться сучасна екопарковка. Для її облаштування використовують спеціальні решітки. Їх укладають на підготовлену основу і заповнюють ґрунтом. Між фігурними елементами буде рости трава. Її потім будуть викошувати. Вартість таких екопарковок не надто перевищує ціну асфальтобетонного покриття. 

Однак екопарковки мають певні застереження:

  • автомобілі не можна залишати на такій парковці довше, ніж на три дні, адже трава може пожовтіти;
  • фахівці не рекомендують мити або ремонтувати тут автомобіль;
  • бетонні решітки можуть зіпсувати взуття;
  • без спеціально підготовленої основи через певний проміжок часу деякі плити можуть просісти;
  • газонні решітки не зручні для жіночих підборів;
  • бетонні решітки характеризуються великою вагою та малою площею озеленення;
  • газонні решітки можуть руйнуватися під час руху машини;
  • екопарковки не вирішують проблему з недостатньою кількістю паркомісць.

Ребра жорсткості решітки та система замків, які знаходяться по краях решіток, сприяють надійному з'єднанню модулів між собою. Крім того, це дозволяє рівномірно розподіляти навантаження між сусідніми модулями. Також це дозволяє зберегти основу трав'яного газону.

Нагадаємо, що перші в місті екопарковки почали облаштовувати влітку, у мікрорайоні Гречани. На вулицях Курчатова 3, 3/1 та 5 триває реконструкція прибудинкових територій. Саме тут і запланували розмістити екопарковки.