Ви є тут

На Гречанах продовжують облаштовувати сучасну екопарковку та дитячий майданчик

оновлено
Инна Хананова

Фото з групи у фейсбук "Управління ЖКГ м. Хмельницький"

Фото з групи у фейсбук "Управління ЖКГ м. Хмельницький"Фото з групи у фейсбук "Управління ЖКГ м. Хмельницький"Фото з групи у фейсбук "Управління ЖКГ м. Хмельницький"Фото з групи у фейсбук "Управління ЖКГ м. Хмельницький"Фото з групи у фейсбук "Управління ЖКГ м. Хмельницький"Фото з групи у фейсбук "Управління ЖКГ м. Хмельницький"Фото з групи у фейсбук "Управління ЖКГ м. Хмельницький"Фото з групи у фейсбук "Управління ЖКГ м. Хмельницький"

Влітку, у мікрорайоні Гречани, розпочали необхідні роботи з облаштування сучасних екопарковок.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», на вулицях Курчатова 3, 3/1 та 5 триває реконструкція прибудинкових територій. Як розповів начальник управління ЖКГ Василь Новачок, на цих вулицях проблеми з облаштуванням комплексні. Оскільки ще при будівництві будинків тут не було забезпечено належне відведення води. Тому взимку тут виникала велика кількість талої води, а асфальтне покриття постійно руйнувалося. Відповідно це призводило до незручностей для людей.

Наразі на цих прибудинкових територіях відбувається капітальний ремонт. Зокрема, старе асфальтне покриття вже зняли. Поверхню готують до укладання нового, на іншому рівні для того, щоб вирішити проблему із відтоком води.

Крім нового асфальту тут з'являться перші в місті екопарковки. Для їх облаштування використовують спеціальні решітки. Їх укладають на підготовлену основу і заповнюють ґрунтом. Між фігурними елементами буде рости травичка. Її потім будуть викошувати. За словами Василя Новачка, вартість таких екопарковок не надто перевищує ціну асфальтобетонного покриття. Загалом на одну сучасну прибудинкову територію з міського бюджету буде виділено 1,5 мільйони гривень.

Однак екопарковки мають певні застереження:

 • автомобілі не можна залишати на такій парковці довше, ніж на три дні, адже трава може пожовтіти;
 • фахівці не рекомендують мити або ремонтувати тут автомобіль;
 • газонні решітки не зручні для жіночих підборів;
 • газонні решітки можуть руйнуватися під час руху машини;
 • екопарковки не вирішують проблему з недостатньою кількістю паркомісць.

Крім того, планується, що в нових дворах не буде гаражів. Як розповів Василь Новачок, ці металеві конструкції псують зовнішній вигляд міста, а також між ними важко прибирати. Тому під час капітальних ремонтів прибудинкових територій будуть зносити усі гаражі, які не мають документів.

Наразі триває ремонт прибудинкової території будинків 5, 3 та 3/1 по вул. Курчатова, повідомляє «Хмельницький».

Нагадаємо, що екопарковки на вулиці Курчатова мали з'явитися ще влітку. В управлінні житлово-комунального господарства у місті Хмельницькому розповідають, що крім асфальтування проїжджої частини прибудинкової території, тут незабаром все ж таки облаштують сучасні екопарковки. Крім того, пішохідні доріжки викладуть бруківкою.

Ремонтні роботи на вулиці Курчатова 5,3 та 3/1 вже майже завершені, повідомляє «Хмельницький».

В управлінні житлово-комунального господарства зазначають, що ремонт цієї прибудинкової території закінчується. Підрядники продовжують облаштовувати екопарковки. 

Також тут облаштовують новий дитячий майданчик. Дітки зможуть весело проводити час на гірках та каруселях, які пофарбовані у яскраві кольори.

Нагадаємо, що недавно екопарковки облаштували біля бізнес-центру «Parus», який розташований по вулиці Степана Бандери, 1/1. Крім того, еко-паркінг з'явився і на вулиці Кам'янецькій. Також тут облаштували пішохідні доріжки та лавочки.

Друге дихання