Ви є тут

На Гречанах облаштують сучасну екопарковку

Вже цього літа, у мікрорайоні Гречани, з'являться сучасні екопарковки. Комунальники вже розпочали необхідні роботи.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», на вулицях Курчатова 3, 3/1 та 5 триває реконструкція прибудинкових територій. Як розповів начальник управління ЖКГ Василь Новачок, на цих вулицях проблеми з облаштуванням комплексні. Оскільки ще при будівництві будинків тут не було забезпечено належне відведення води. Тому взимку тут виникала велика кількість талої води, а асфальтне покриття постійно руйнувалося. Відповідно це призводило до незручностей для людей.

Наразі на цих прибудинкових територіях відбувається капітальний ремонт. Зокрема, старе асфальтне покриття вже зняли. Поверхню готують до укладання нового, на іншому рівні для того, щоб вирішити проблему із відтоком води.

Крім нового асфальту тут з'являться перші в місті екопарковки. Для їх облаштування використовують спеціальні решітки. Їх укладають на підготовлену основу і заповнюють ґрунтом. Між фігурними елементами буде рости травичка. Її потім будуть викошувати. За словами Василя Новачка, вартість таких екопарковок не надто перевищує ціну асфальтобетонного покриття. Загалом на одну сучасну прибудинкову територію з міського бюджету буде виділено 1,5 мільйони гривень.

Однак екопарковки мають певні застереження:

  • автомобілі не можна залишати на такій парковці довше, ніж на три дні, адже трава може пожовтіти;
  • фахівці не рекомендують мити або ремонтувати тут автомобіль;
  • газонні решітки не зручні для жіночих підборів;
  • газонні решітки можуть руйнуватися під час руху машини;
  • екопарковки не вирішують проблему з недостатньою кількістю паркомісць.

Крім того, планується, що в нових дворах не буде гаражів. Як розповів Василь Новачок, ці металеві конструкції псують зовнішній вигляд міста, а також між ними важко прибирати. Тому під час капітальних ремонтів прибудинкових територій будуть зносити усі гаражі, які не мають документів.

Вулиці, що згадуються: 

Друге дихання