В Хмельницькому судитимуть дитячого офтальмолога, який вимагав 200 доларів хабара за оформлення інвалідності

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

Офтальмолог Хмельницької обласної лікарні вимагав у матері пацієнта 200 доларів хабара. За це він обіцяв оформити групу інвалідності.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області, з'ясувалося, що завідувач офтальмологічного відділення Хмельницької обласної дитячої лікарні обіцяв матері пацієнта, що допоможе швидко та без зайвих проблем владнати питання з оформленням групи інвалідності. Лікар запевнив жінку, що оформить та видасть усі необхідні документи для встановлення інвалідності дитині. За цю послугу медичний працівник вимагав грошову винагороду, яка становили 200 доларів.

Але використати бажані гроші на свої потреби лікарю все ж таки не вдалося. Влітку, в порядку ст. 208, правоохоронці затримали офтальмолога під час незаконного отримання 200 доларів грошової винагороди від матері пацієнта. Поліцейські провели огляд робочого кабінету медичного працівника. Під час цього вони знайшли ще майже 26 тисяч гривень. Усі гроші вилучили та направили на експертизу.

За цим фактом слідчі управління ГУ Національної поліції в області відповідно до за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України відкрили кримінальне провадження та розпочали досудове розслідування. Наразі слідчі продовжують збирати усю необхідну кількість речових доказів, проводити експертизи та встановлювати подробиці справи. Незабаром затриманому оголосять про підозру у скоєнні даного правопорушення. Також буде з'ясовано, яку саме міру запобіжного заходу йому призначать. Офтальмологу загрожує ув'язнення терміном від п’яти до десяти років. Також його можуть позбавити права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Крім того, в лікаря можуть конфіскувати майно. Згодом справу передадуть до суду. Після детального розгляду усіх подробиць справи суд призначить покарання медичному працівникові.

Стало відомо, що завідувача офтальмологічного відділення Хмельницької обласної дитячої лікарні, який отримав 200 доларів хабара за оформлення документів на призначення групи інвалідності дитині, будуть судити. Слідчі встановили усі деталі справи, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області.

Наразі лікаря відстороненили від займаної посади. Обвинувальний акт за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України «Одержання службовою особою неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням направили» для розгляду до Хмельницького міськрайонного суду. Незабаром суд ознайомиться з усіма подробицями цієї справи та призначить покарання офтальмологу.