У Хмельницькому облаштували книжковий євроквартал

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькому з'явився книжковий євроквартал. Літературну виставку відкрили в рамках святкування Дня Європи в Україні.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», нагадаємо, що у четвер, 11 травня, в Хмельницькому розпочалися святкові заходи з нагоди відзначення Дня Європи. Також дуже символічно, що саме цього дня Рада Європейського Союзу затвердила законодавчу пропозицію щодо надання безвізового режиму для українців.

Також у четвер, в обласній бібліотеці для дітей ім. Тараса Шевченка, розпочали відзначати День Європи в Україні. Біля головного входу до закладу облаштували літературну виставку. На ній презентували книги відомих і талановитих європейських авторів. Також тут встановили фігури літературних героїв. Крім того, на виставці були представлені різноманітні страви кількох країн Євросоюзу. Круасанами, оливками, моцарелою та копченими ковбасками пригощали, в першу чергу, школярів. Їх запросили до єврокварталу, щоб детальніше ознайомити з країнами ЄС, розповісти про їхні традиції, культуру та особливості. Бібілотекарі встановили спеціальний стенд, на якому розмістили географічну мапу.

Однак найбільше корисної та цікавої інформації про країни Європи маленькі хмельничани можуть дізнатися з друкованих видань. На виставці представлена сучасна, класична, художня, наукова література та дитячі казки. За словами директора обласної бібліотеки для дітей ім. Тараса Шевченка Валентини Черноус, школярам будуть радити багато нових цікавих книг польських авторів, які розглядають у своїх творах підліткові проблеми тощо.

Літературна виставка книг європейських авторів буде проходити у бібліотеці тиждень. Протягом цього часу усі охочі зможуть обрати якісне та цікаве друковане видання, а також сфотографуватися з літературними героями.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької ОДА, у місті триває літературна виставка. Юні читачі вже познайомилися з цікавими книгами про країни ЄС, з їхніми традиціями, історією, культурою та архітектурними пам'ятками. Також велика частина експозиції присвячена Україні, її звичаям, історії і культурі.

Маленькі хмельничани дізналися про особливості європейських країн, розглянули різноманітні цікаві сувеніри, обрали маршрути майбутніх подорожей, сфотографувалися з літературними героями Піннокіо, Лолою, Афродітою, а також скуштували смачні страви. Дітки взяли участь у опитуванні «В якій країні Європи ти хотів би побувати?» та літературній вікторині «Будуємо замок добрих чарівників Європи».

Далі діти побували на віртуальній екскурсії «Музейними лабіринтами Європи». Відвідувачі подорожували просторими залами Лувру, вишуканими інтер’єрами Прадо, Гуггенхайму, Дрезденською галереєю старих майстрів тощо. Крім того, вони побачили неповторні екпозиції музею Ватикану, Британського музею, Метрополітену.

На завершення зустрічі діти запустили в небо кульки з прапором Євросоюзу.

Бібліотечний євроквартал