У Хмельницькому встановили таблички та QR-коди на пам'ятках культури. Проект «Говорять старовинні будівлі» працює у постійному режимі

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

Хмельничани та гості міста зможуть дізнатися про важливі історичні будівлі за допомогою смартфону. Незабаром на пам'ятках культури встановлять спеціальні таблички «Історична спадщина міста Хмельницького» та QR-коди.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», невдовзі кожен бажаючий зможе детальніше довідатися про історію будівель нашого міста. Завдяки QR-коду можна буде розширити власні знання про архітектурні об'єкти. Такі інформаційні штрих-коди будуть запроваджені управлінням культури і туризму у рамках проекту «Говорять старовинні будівлі». Завдяки цьому можна буде дізнатися більше цікавої інформації про будинки та архітектурні об'єкти.

За словами начальника управління культури і туризму Артема Ромасюкова, мета проекту полягає в тому, щоб за допомогою сучасних технологій ознайомити хмельничан і туристів з історичними пам'ятками, якомога краще розповісти про історію вулиць, будинків і міста загалом. Завдяки спеціальному додатку потрібно сфотографувати QR-код, потім зайти на сайт управління культури і туризму та прочитати інформацію про певну будівлю. 

Такі заходи є важливим кроком у культурному розвитку нашого міста. Дуже часто Хмельницький асоціюється лише з містом ринків. Але насправді тут багато цікавих історичних пам'яток та архітектурних об'єктів. За словами Артема Ромасюкова, всього у списку налічується понад 100 таких об'єктів. Ці списки ще будуть перевіряти та уточнювати. А перші 15 QR-кодів на історичних пам'ятках встановлять 28 квітня, під час відкриття туристичного сезону. Зокрема, презентація будинку на вулиці Проскурівській, 18 відбудеться завдяки цікавій виставі. Зараз тут розташована перша дитяча музична школа, а в 1910 році на першому поверсі цього приміщення був один з найпопулярніших театрів на той час «Модерн». 

Дуже важливо дізнаватися про історію рідного міста, адже на території Хмельницького є багато архітектурних об'єктів.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, у п'ятницю, 28 квітня, під час відкриття туристичного сезону, у місті встановили перші 15 QR-кодів на історичних пам'ятках.

Міський голова Олександр Симчишин розповів, що це завдання було поставлене ще минулого року і його вдалося успішно виконати. 

«Минулого року на відкритті туристичного сезону, коли ми анонсували кілька завдань, зокрема відкриття QR-кодів на пам’ятках архітектури та запровадження екскурсійного автобусу, чули багато скептичних думок, але ми це амбітне завдання поставили і  виконали», - зазначив міський голова. 

За словами Олександра Симчишина, такі заходи спрямовані на те, щоб подолати стереотип, який є у багатьох місцевих мешканців про те, що у Хмельницькому немає цікавих історичних пам'яток. 

Начальник управління культури і туризму Артем Ромасюков підкреслив, що цікава екскурсія містом на автобусі та таблички з QR-кодами є значним кроком вперед у пізнанні рідного міста. Це дозволить хмельничанам краще дізнатися про історію вулиць та будинків.

Отже, кожен може встановити додаток на свій смартфон і просто просканувати табличку з кодом. Далі на сайті управління культури і туризму можна прочитати інформацію про певну історичну будівлю. Усю інформацію про пам'ятки архітектури написав відомий історик та дослідник краю Сергій Єсюнін. Він також був присутнім під час відкриття табличок і зазначив, що тепер кожна будівля отримала свій власний так званий «паспорт» і тепер сама буде про себе розповідати. Історик дуже радий, що долучився до цієї цікавої та важливої справи.

Три тижні тому у Хмельницькому презентували проект «Говорять старовинні будівлі». Однак невдовзі QR-коди на історичних будівлях перестали працювати.

Зараз у міській раді повідомляють про те, що усі тимчасові збої та недоліки усунули. Тепер QR-коди на історичних пам'ятках можна відсканувати без перешкод. В управлінні культури і туризму розповідають, що проект буде поступово вдосконалюватися, також буде додаватися більше інформації про будівлі та фотографій.

Завдяки QR-коду навіть вдалося зберегти одну пам’ятку архітектури. За словами начальника управління культури і туризму Артема Ромасюкова, одну з будівель хотіли капітально відремонтувати і вже почали виготовляти проектно-кошторисну документацію.

«Коли люди побачили QR-код, то зрозуміли, що знаходяться на об’єкті історичного значення. Тому тепер вони замість проектно-кошторисної документації на ремонт будівлі роблять реставраційне завдання і все буде у межах чинного законодавства», - розповів Артем Ромасюков.

Всього у Хмельницькому повинні встановити 112 табличок на пам'ятках архітектури. 

«Говорять старовинні будівлі»