Ви є тут

У Хмельницькому встановили таблички та QR-коди на пам'ятках культури. Проект «Говорять старовинні будівлі» працює у постійному режимі

оновлено
Инна Хананова

Хмельничани та гості міста зможуть дізнатися про важливі історичні будівлі за допомогою смартфону. Незабаром на пам'ятках культури встановлять спеціальні таблички «Історична спадщина міста Хмельницького» та QR-коди.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», невдовзі кожен бажаючий зможе детальніше довідатися про історію будівель нашого міста. Завдяки QR-коду можна буде розширити власні знання про архітектурні об'єкти. Такі інформаційні штрих-коди будуть запроваджені управлінням культури і туризму у рамках проекту «Говорять старовинні будівлі». Завдяки цьому можна буде дізнатися більше цікавої інформації про будинки та архітектурні об'єкти.

За словами начальника управління культури і туризму Артема Ромасюкова, мета проекту полягає в тому, щоб за допомогою сучасних технологій ознайомити хмельничан і туристів з історичними пам'ятками, якомога краще розповісти про історію вулиць, будинків і міста загалом. Завдяки спеціальному додатку потрібно сфотографувати QR-код, потім зайти на сайт управління культури і туризму та прочитати інформацію про певну будівлю. 

Такі заходи є важливим кроком у культурному розвитку нашого міста. Дуже часто Хмельницький асоціюється лише з містом ринків. Але насправді тут багато цікавих історичних пам'яток та архітектурних об'єктів. За словами Артема Ромасюкова, всього у списку налічується понад 100 таких об'єктів. Ці списки ще будуть перевіряти та уточнювати. А перші 15 QR-кодів на історичних пам'ятках встановлять 28 квітня, під час відкриття туристичного сезону. Зокрема, презентація будинку на вулиці Проскурівській, 18 відбудеться завдяки цікавій виставі. Зараз тут розташована перша дитяча музична школа, а в 1910 році на першому поверсі цього приміщення був один з найпопулярніших театрів на той час «Модерн». 

Дуже важливо дізнаватися про історію рідного міста, адже на території Хмельницького є багато архітектурних об'єктів.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, у п'ятницю, 28 квітня, під час відкриття туристичного сезону, у місті встановили перші 15 QR-кодів на історичних пам'ятках.

Міський голова Олександр Симчишин розповів, що це завдання було поставлене ще минулого року і його вдалося успішно виконати. 

«Минулого року на відкритті туристичного сезону, коли ми анонсували кілька завдань, зокрема відкриття QR-кодів на пам’ятках архітектури та запровадження екскурсійного автобусу, чули багато скептичних думок, але ми це амбітне завдання поставили і  виконали», - зазначив міський голова. 

За словами Олександра Симчишина, такі заходи спрямовані на те, щоб подолати стереотип, який є у багатьох місцевих мешканців про те, що у Хмельницькому немає цікавих історичних пам'яток. 

Начальник управління культури і туризму Артем Ромасюков підкреслив, що цікава екскурсія містом на автобусі та таблички з QR-кодами є значним кроком вперед у пізнанні рідного міста. Це дозволить хмельничанам краще дізнатися про історію вулиць та будинків.

Отже, кожен може встановити додаток на свій смартфон і просто просканувати табличку з кодом. Далі на сайті управління культури і туризму можна прочитати інформацію про певну історичну будівлю. Усю інформацію про пам'ятки архітектури написав відомий історик та дослідник краю Сергій Єсюнін. Він також був присутнім під час відкриття табличок і зазначив, що тепер кожна будівля отримала свій власний так званий «паспорт» і тепер сама буде про себе розповідати. Історик дуже радий, що долучився до цієї цікавої та важливої справи.

Три тижні тому у Хмельницькому презентували проект «Говорять старовинні будівлі». Однак невдовзі QR-коди на історичних будівлях перестали працювати.

Зараз у міській раді повідомляють про те, що усі тимчасові збої та недоліки усунули. Тепер QR-коди на історичних пам'ятках можна відсканувати без перешкод. В управлінні культури і туризму розповідають, що проект буде поступово вдосконалюватися, також буде додаватися більше інформації про будівлі та фотографій.

Завдяки QR-коду навіть вдалося зберегти одну пам’ятку архітектури. За словами начальника управління культури і туризму Артема Ромасюкова, одну з будівель хотіли капітально відремонтувати і вже почали виготовляти проектно-кошторисну документацію.

«Коли люди побачили QR-код, то зрозуміли, що знаходяться на об’єкті історичного значення. Тому тепер вони замість проектно-кошторисної документації на ремонт будівлі роблять реставраційне завдання і все буде у межах чинного законодавства», - розповів Артем Ромасюков.

Всього у Хмельницькому повинні встановити 112 табличок на пам'ятках архітектури. 

«Говорять старовинні будівлі»