Ви є тут

У Хмельницькому обласному онкодиспансері з'явився новий біохімічний аналізатор

Инна Хананова

У Хмельницькому обласному онкодиспансері з'явився новий автоматичний біохімічний аналізатор. Завдяки новому сучасному обладнанню можна проводити основні аналізи для усіх відділень медичного закладу. Далі розповість детальніше «Хмельницький».

Новий автоматичний біохімічний аналізатор з’явився в лабораторії обласного онкодиспансеру. Обладнання дає змогу проводити основні аналізи для всіх відділень медичного закладу, здешевити витрати на реактиви та заощадити час. Раніше лаборанти проводили необхідні аналізи вручну. Тепер усе можна зробити за допомогою автоматичного біохімічного аналізатора. Дані про дослідження зберігаються на комп'ютері. Потім працівники лабораторії їх вносять до робочого журналу. Обладнання розшифровує біохімічні показники для усіх шести відділень онкодиспансеру.

Новий автоматичний біохімічний аналізатор виготовлений у Польщі. Вартість біохімічного аналізатора становить понад 700 тисяч гривень. На придбання нового обладнання для обласного онкодиспансеру були виділені кошти з міського бюджету, оскільки третину пацієнтів медичного закладу складають саме хмельничани. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

За словами головного лікаря Хмельницького обласного онкологічного диспансеру В'ячеслава Мороза, це сучасне обладнання дозволяє скоротити час для проведення аналізів та зменшити витрати на реактиви. Також це дає змогу збільшити кількість проведення обстежень. На думку головного лікаря, обласний онкодиспансер потребує оновлення обладнання також для радіоізотопної лабораторії, радіології, хірургії та реанімації. Тому у медичному закладі сподіваються, що цього року будуть також виділені кошти на придбання нового обладнання.

Може бути цікаво: