Ви є тут

У Хмельницькому для передчасно народжених дітей в'яжуть кольорові восьминіжки

Инна Хананова

Для передчасно народжених дітей хмельничанки почали в’язати восьминіжок. Ці іграшки активісти передадуть для відділення передчасно народжених дітей міської дитячої лікарні. За словами лікарів, такі м’які іграшки позитивно впливають на малюків, які народилися на світ завчасно. Волонтери заликають долучитися до цієї акції усіх бажаючих хмельничан. Далі розповість про це «Хмельницький».

Міжнародний день передчасно народжених дітей відзначають в усьому світі з 2008 року. Його затвердили з ініціативи Європейського фонду турботи про новонароджених пацієнтів. Кожного року близько 15 мільйонів дітей народжуються передчасно. Недоношеність є однією з головних причин дитячої смертності у світі. У Міжнародний день передчасно народженої дитини в багатьох країнах світу проводяться масштабні акції та різноманітні заходи. 

За словами медиків, у процесі виходжування передчасно народженої дитини велику роль відіграє психологічне налаштування матері і всієї родини, комфортні умови та позитивне мислення. На жаль, не всі передчаснонароджені дітки повністю здорові. Часто вони хворіють на неврологічні захворювання і потребують догляду. В Україні існує громадська організація «Асоціація батьків передчасно народжених дітей». У відділенні постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених ХОПЦ є безкоштовний доступ до Wi-Fi, тому хмельничанки знаходять підтримку в інших матусь і діляться власним досвідом.

За даними МТРК «Місто», хмельничанки почали в'язати кольорові восьминіжки для новонароджених. Напередодні Міжнародного дня передчасно народженої дитини іграшки передадуть до міської дитячої лікарні. До цієї акції активно долучилися не лише матусі та майстрині, а й старшокласниці ліцею №17. 

Неонатологи міської дитячої лікарні щороку виходжують понад 200 передчасно народжених дітей. Фахівці стверджують, що м'які восьминіжки є чудовим заспокійливим для малюків, які завчасно з'явилися на світ. Таким чином, дітки почувають себе у більш захищеному стані.

Може бути цікаво: