Ви є тут

Те, що зачепить струни душі кожного - країна-сусід представила своє мистецтво

Яна Мазуренко

Мистецтво ніколи й нікого не залишало байдужим. У будь-якому столітті і бідні, і багаті завжди надихалися піснями, музикою, картинами тощо. Це був своєрідний спосіб відпочити від усього, що турбує всередині, а також, безперечно, розвинутися духовно та інтелектуально. Люди впевнені, щ мистецтво показує віхи реальності з іншого боку, проте науковці стверджують, що воно формує зовсім нову реальність, яка спонукає нас на певні враження. Якщо те, чим ви захоплюєтеся, не викликає у вас сліз, радості, усмішки чи ще якихось емоцій – це й не мистецтво зовсім.

Сьогодні «Хмельницький» розкаже, чим митці вражали жителів міста.

Вчора у мистецькій залі музею історії міста Хмельницького ледь помістилися усі охочі насолодитися презентацією нової виставки. Аналогів такого проекту ще не було у нашому місті – це художні результати українсько-білоруської співпраці, присвяченої військовим подіям на сході України, а також пам’яті добровольців тактичної групи «Білорусь», які там загинули – Алеся Черкашина та Віталія Тіліженка.

На виставці представлені тридцять три живописних полотна саме побратимів, співвітчизці яких допомагають українцям боротися за світле небо, звідси й назва експозиції – «Білоруси з Україною в серці». Художники – не просто невідомі нікому люди з талантом, це члени Білоруської спілки художників: Алесь Циркунов, Генадзь Драздов, Алесь Пушкін, Андрусь Такінданг та Алесь Суша. Ці чоловіки створили одну мистецьку групу й виїхали безпосередньо в зону АТО, щоб зобразити війну не зі слів, а щоб побачити її самими зсередини. Незабаром до їхньої компанії долучився і донецький художник Тарас Носар.

Важливою особливістю картин є зображені на них деталі, які дуже впливають на емоційне сприйняття виставки – розбомблені каски, гільзи, декоровані дитячими малюнками, військова амуніція тощо. Картини є особливими й тим, що на них зображені не лише сумні та страшні моменти, а ще й щасливі та усміхнені обличчя, які вселяють віру у щось краще.

Музичним супроводом на презентації стали виступи волонтерів мистецької сотні «Гайдамаки», які неодноразово дарували свою творчість і бійцям в зоні АТО.

Виставка працюватиме протягом місяці в музеї історії, що на вулиці Проскурівській.