Ви є тут

У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї експонатом місяця став весільний віночок

Инна Хананова

Фото - Хмельницький обласний краєзнавчий музей

Фото - Хмельницький обласний краєзнавчий музейФото - Хмельницький обласний краєзнавчий музей

У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї експонатом місяця став весільний вінок. Він створений ще в середині ХХ століття на Поділлі. Віночок – білого кольору, сплетений з паперових квітів різної форми. Зараз у фондах музею зберігається декілька весільних вінків. Про це далі розповість «Хмельницький».

Для того, щоб зрозуміти та вивчити українську культуру, потрібно ознайомитися з народними традиціями та обрядами. Вивчення національних символів та оберегів є досить важливим. Одним із таких символів-оберегів є український вінок.

У  березні, в обласному краєзнавчому музеї, експонатом місяця став весільний вінок. Його створили ще в середині ХХ століття. Цьому національному оберегу присвячено прислів'я, яке звучить так:

«Хто вміє віночок вити — той вміє життя любити».

Традиційно образ української дівчини включає в себе гарний головний убір. Найдавнішим українським символом є віночок, сплетений з квітів та трав. Його часто прикрашали яскравими стрічками. Однак не всі знають, що це не просто гарна прикраса, а насамперед, символ українського життя.

Цікаво те, що віночок та його елементи використовували у різноманітних народних обрядах. А весільний вінок був символом чистоти і невинності нареченої. На Хмельниччині для його виготовлення використовували білі парафінові квіти. Його плели, переважно, в суботу вранці. Також віночок прикрашали барвінком. Під час обряду вінкоплетіння завжди співали пісні та говорили приказки. Це був справжній ритуал, своєрідна традиція, яку передавали з покоління в покоління. Однак тепер, на жаль, цей обряд практично втратив свою цінність та про нього майже забули.

У фондах обласного краєзнавчого музею зберігається декілька весільних вінків різноманітної форми. Один із них наразі представили до уваги відвідувачів.

Отже, протягом місяця усі бажаючі можуть завітати до Хмельницького обласного краєзнавчого музею, який розташований на вулиці Подільській, 12, та побачити весільний віночок.

Може бути цікаво: 
Вулиці, що згадуються: