Ви є тут

«Первоцвіт»: у Хмельницькому провели рейдові перевірки збуту перших весняних квітів

Инна Хананова

У багатьох людей весна асоціюється з квітами. Цього року, як завжди, хмельничан попереджають про те, що за зірвані рослини, які занесені до Червоної книги, будуть карати. Чи вплине це на стихійних продавців, дізнавався «Хмельницький».

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області нагадує усім любителям збирати перші весняні квіти, що за це передбачається штраф. Наприклад, за зірваний підсніжник білий доведеться заплатити 49 гривень за кожну одиницю. Також потрібно буде заплатити адміністративний штраф, що становить від 340 до 510 гривень.

Наприкінці лютого на Хмельниччині стартувала  природоохоронна акція «Первоцвіт», спрямована на посилення заходів державного нагляду за збереженням рослин, які занесені до Червоної книги України.

Незважаючи на заклики екологів, люди продовжують торгувати забороненими рослинами та порушувати вимоги природоохоронного законодавства. У свою чергу, особи, які купують такі рослини, стають співучасниками злочину. Часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій. 

На жаль, кількість «стихійних» продавців у нашому місті не зменшується. Найчастіше продають підсніжники біля підземного переходу у центрі міста. Особливо продавці активізувалися минулого тижня. Тому протягом святкових днів, у період з 8 по 11 березня, екологи провели рейдові перевірки в місцях збору, транспортування та збуту Червонокнижних рослин. 

В результаті проведеної перевірки були виявлені правопорушення придбання та збуту рослин. На правопорушників склали протоколи за ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згодом їх направлять до суду для подальшого розгляду.

Екологи і надалі будуть проводити подібні перевірки та вкотре закликають громядян не зривати, не торгувати і не купувати ранньоквітучих рослин.