Ви є тут

Хмельничанин створює мультфільми з пластиліну

Инна Хананова

Хмельничанин Вадим Подзігун створює мультфільми самостійно. Цей процес надзвичайно цікавий, але вимагає великої наполегливості та зосередженості. Наприклад, на створення десятихвилинного мультфільму може знадобитися цілий рік.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», хмельничанин Вадим Подзігун створює пластилінові мультики. Він не має спеціальної освіти, однак вже протягом чотирьох років професійно займається цією справою. Чоловік вже встиг попрацювати на Київській анімаційній студії та отримати цінний досвід. Він взяв участь у створенні відомих мультиплікаційних проектів.

За словами Вадима, створення пластилінових мультфільмів – це справа довга та кропітка. Спочатку потрібно правильно підготувати пластилін. Іноді на це витрачається цілий день. Оскільки мультиплікатори не використовують чисті кольори, а переважно, змішують їх. Потім хмельничанин створює самих персонажів. За одну секунду мультфільму кожен із них повинен зробити мінімум дванадцять рухів. Кожен рух персонажів мультику потрібно сфотографувати. Для цього Вадим використовує анімаційний стіл та камеру, яка висить зверху. Керування всім процесом відбувається через комп’ютер.

Загалом на створення мультфільму, тривалістю десять хвилин, потрібен рік. Недавно Вадим почав навчати цьому мистецтву і дорослих, і дітей. Процес створення мультфільмів з пластиліну дуже цікавий та захоплюючий. Під час занять відвідувачі знайомляться з основами розробки персонажів, також їхнього середовища. Це дуже корисно, насамперед, для діток. Адже за допомогою пластилінової анімації вони пізнають навколишній світ, розвивають свою уяву та фантазію. За словами Вадима, діткам дуже подобається процес створення мультиків, незважаючи на складність.