Ви є тут

Хмельницький зайняв 2 місце за індексом електронної демократії в Україні

Инна Хананова

Наше місто на 2 місці за індексом електронної демократії в Україні. Детальніше про дослідження розповість «Хмельницький».

Сервіси е-урядування та е-демократії успішно поширюються в різних регіонах нашої країни. Ці тенденції дають громадам хорошу можливість втілити найкращі рішення у сфері ІТ-технологій для ефективного врядування. Саме онлайн інструменти є засобом для якісного діалогу між владою та суспільством. Наразі кожне місто по-різному втілює сервіси електронної участі. Тому індекс місцевої електронної демократії дасть змогу визначити, які саме міста стали лідерами у створенні можливостей для розвитку Е-демократії. Експерти сподіваються, що дане дослідження дозволить краще зрозуміти тенденції розвитку електронної демократії в найбільших містах України.

Експерти Громадської спілки «Центр розвитку інновацій» Дмитро Хуткий, Сергій Лобойко, Анна Ємельянова, Христина Приходько та Таїсія Кушніренко підготували нове дослідження Індекс місцевої електронної демократії в Україні: пілотне дослідження». 

Отже, експерти розробили критерії для Індексу та проаналізували е-інструменти 10 найбільших міст України, щодо яких місцева влада надала дані. Далі фахівці проаналізували 8 обласних центрів та прокоментували ці кейси.

За результатами дослідження, Хмельницький посів другу сходинку. Індекс електронної демократії становить 48%. В нашому місті успішно діють різні інструменти електронної демократії. Наприклад, Хмельницький має один із найвищих показників результативності електронних петицій, що становить 37,3%. Також у Хмельницькому передбачено спеціальне процедурне забезпечення е-консультацій. Наше місто має високий загальний показник щодо е-консультацій, який становить 44,5%. Крім того, Хмельницький декларує найвищу результативність реалізації проектів громадського бюджету, яка становить 100%. Це має велике значення для побудови довіри між суспільством та органами місцевого самоврядування. Однак недоліком наразі є те, що в нашому місті відсутнє положення про електронні звернення.

Дане дослідження є важливим кроком уперед щодо втілення Урядової Концепції розвитку е-демократії.