Ви є тут

Угода з лікарем. Що це?

Alexandr Alexandrov

Починаючи з квітня 2018 року, кожен мешканець нашого міста зможе обрати для себе та своєї родини медичного працівника.  Про це далі розповість «Хмельницький».

Пам’ятайте : надання медичних послуг не прив’язане до місця реєстрації, проживання чи розміру неправомірної допомоги, так званого «хабара».

Як же обрати гарного спеціаліста?

Перше, що необхідно Вам зробити – це визначитись із працівником медичного закладу. Це може бути Ваш знайомий лікар, або той, кого порадять родичі, знайомі, або просто медик, який працює географічно вигідно для вас.  Проте, слід звернути увагу не те, що це має бути особа відповідної кваліфікації (терапевт, педіатр або сімейний лікар). Документ не може бути підписаний з хірургами, лорами, онкологами тощо.

Далі, укладіть угоду - декларацію. Вона не має строку дії та дійсна до того моменту, поки Ви не приймете рішення змінити лікаря. Підписи ставляться у двох примірниках і саме з цієї хвилини Ви маєте право звертатись за допомогою у будь – який час. Для оформлення декларації необхідні: Ваш паспорт та картка платника податків (для дитини -  знадобиться свідоцтво про народження та документи батьків чи опікунів).

Важливо: уважно перевірте вказану інформацію перед тим, як ставити підпис. Якщо все зроблено вірно Ви отримаєте текстове повідомлення з кодом, який буде необхідно повідомити працівнику поліклініки, з яким Ви надалі і будете співпрацювати. Передбачили ситуацію і у разі відсутності мобільного телефону, лікар просто сфотографує або відсканує Ваші документи.

Пацієнт, який не уклав угоду, позбавляє себе права на безоплатну медичну допомогу та має всі шанси оплатити надані послуги з власної кишені,  консультація буде надана за місцем реєстрації та спеціалістом, який найменш завантажений. До того ж, поспішайте, один працівник охорони здоров’я має право обслуговувати лише до 2000 пацієнтів, як Ви розумієте, кращих «розберуть».

У разі відсутності Вашого лікаря з будь – яких причин  має бути призначена заміна, а якщо Вам необхідна медична допомога під час відпочинку, відрядження або просто Ви знаходитесь в іншому місті – у Вас є право звернутися до будь - якого медичного закладу.

Найбільш болюче питання сьогодення: не давайте хабарів, адже з 2018 року заклади охорони здоров’я отримуватимуть пряму річну оплату за кожного пацієнта, з якими укладено декларацію.        

Виплата на одну особу, з якою укладено договір складе від 370 грн до 470 грн. Можемо порахувати, що практика у 2000 осіб може мати середній річний дохід 740 000 грн. Приблизно половина цих коштів – це видатки практики, все інше - зарплата працівників.

Тому пам’ятайте, похід до лікаря – це не безоплатна послуга, за яку Ви маєте віддячити  «в кишеню», як це трапляється сьогодні. За це заплачено з податків, які Ви сплачуєте.