Ви є тут

У Хмельницькому з нагоди 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка провели творчий вечір, конкурс читців та концерт

оновлено
Инна Хананова

Фото - Хмельницька міська рада

Фото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська рада

Минулого тижня хмельничани вшановували пам'ять Тараса Шевченка. У Хмельницькому провели ряд заходів з нагоди 204-ї річниці від дня народження великого генія українського народу. Далі про це детальніше розповість «Хмельницький».

Постать Тараса Шевченка є видатною не лише в Україні, а й в усьому світі. Життя і творчість Тараса Шевченка були присвячені українцям. Він завжди мріяв про те, що його країна стане суверенною державою, українську мову та культуру будуть поважати, а люди стануть щасливими і незалежними. Ім'я Тараса Шевченка знають в усьому світі. У багатьох країнах йому встановили пам'ятники. Твори Кобзаря переклали майже на всі мови світу. В його честь в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Минулого тижня ми відзначали 204 роки від дня народження легендарного українського письменника. Тому у Хмельницькому провели ряд заходів, спрямованих на популяризацію та вивчення спадщини Кобзаря.

У вівторок, 6 березня, в обласному художньому музеї, відбувся творчий вечір «Тарасові думи вічні» в рамках проекту «Мистецькі зустрічі». До цього заходу долучилися студенти музичного коледжу ім. В. Заремби та представники міської літературної спілки «Поділля». Гостем творчого вечора став заслужений художник України М. Андрійчук.

У середу, 7 березня, у Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва, провели конкурс читців поезії Кобзаря «Шевченко з нами». У ньому взяли участь учні професійно-технічних навчальних закладів. Захід розпочався о 10:00. 

У суботу, 10 березня, усі бажаючі могли відвідати концерт «Козацький міф Шевченка». Захід пройшов в рамках фестивалю «Хмельницький камер фест». Глядачі змогли побачити виступ ансамблю «Козаки Поділля». Концерт розпочався о 18:30 в обласній філармонії. 

Крім того, хмельничани мають хорошу нагоду побачити міні-виставку «Шевченкіана в музейній колекції». Її підготували в рамках проекту «Відкриті фонди». Експозиція представлена в обласному художньому музеї. Кожен зможе побачити унікальні портрети Кобзаря, ознайомитися з його біографією, а також переглянути твори за мотивами його поезій, виконані в живописі та графіці. Виставка триватиме протягом місяця.

У п'ятницю, 9 березня, хмельничани приєдналися до покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. Це відбулося у сквері ім. Т.Г. Шевченка. Далі про це детальніше розповість «Хмельницький».

В урочистому заході взяли участь посадовці, підприємці та небайдужі хмельничани. Неподалік пам'ятника встановили вуличний екран. На ньому у період з 10:00 до 13:00 демонстрували різноманітні тематичні фільми про життя і творчість поета. Кожен мав хорошу нагоду переглянути фільми та детальніше ознайомитися з біографією Кобзаря.