Ви є тут

На Хмельниччині шестеро людей захворіли на кір

Инна Хананова

Від початку 2018 року на Хмельниччині зафіксували 6 випадків захворювання на кір. Серед інфікованих п’ятеро дорослих і 13-річна дівчина. 

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на «Поділля-Центр», кір – це небезпечне, гостре вірусне захворювання. Ця хвороба є однією з причин дитячої смертності у світі. Захворіти можуть діти і дорослі, які не захищені щепленням.  Вірус кору передається дуже швидко та легко. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів. Людина, яка захворіла, стає млявою, в неї зникає апетит, порушується сон. Потім виникає нежить і кашель, у хворого спостерігається підвищена температура. Через кілька днів температура знижується, а кашель та нежить - посилюються. У хворого виникають дрібні висипи. Через п'ять днів знову підвищується температура тіла до 39-40 градусів, а на шкірі з'являється висип у вигляді червоних цяток. Посилюється нежить, виникає почервоніння очей, головний біль, розлади травлення. Хвороба дуже небезпечна для вагітних і може стати причиною передчасних пологів.

В обласному лабораторному центрі МОЗу повідомляють, що наразі на кір хворіють шестеро мешканців області. Серед них одна неповнолітня дівчина. Усі вони контактували з хворими на кір в інших областях України: Одеській, Рівненській, Львівській та Чернівецькій. Лікарі наголошують, що інфекцію підхопити дуже легко, бо вона передається повітряно-крапельним шляхом. Запобігти захворюванню можна лише завдяки проведенню щеплення.

«Два з них в Ізяславському районі, два в Деражнянському, один в Полонському, один у Хмельницькому, один в Білогірському. Як складеться ситуація і як піде епідпроцес далі - складно спрогнозувати. Деякі приїхали вже захворівши, деякі приїхали і тут же захворіли», - зазначила лікар-епідеміолог «Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України» Лариса Калінер.

В обласному Департаменті охорони здоров’я наголошують, що в Хмельницькій області вакцини проти кору вистачає. Зараз є 13 тисяч 400 доз. Препарат іноземного виробництва придбали за кошти з державного бюджету.

«Є хороша вакцина, придбана державою. Вакцина «Пріорікс» Кір-паротит-краснуха. Вакцина отримала сертифікати і не дає ніяких побічних дій», - розповів головний лікар Хмельницького міського центру ПМСД № 2 Людмила Головко.

Вакцинацію від кору треба робити, коли дитині виповнився один рік, а потім у шість років. Полівакцина «Кір-паротит-краснуха» є безкоштовною для дітей до 18 років. Для тих, хто старше 18, вакцина проти кору платна. Однак в аптеках вона не продається. Препарат потрібно замовляти.

«Вакцини від кору на даному етапі у нас немає, але ми можемо її замовити у будь-який момент. Приблизна ціна однієї дози - 250-305 гривень. Вони йдуть в контейнерах спеціальних з холодом. Всі вакцини доставляються в спеціальних холодильниках», - розповіла завідуюча соціальною аптекою Ірина Максімова.

У МОЗ повідомляють, що станом на 11 січня, в Україні є близько 200 хворих на кір. Від цього небезпечного захворювання померла 5-річна дитина. Однак, не зважаючи на це, епідемії кору немає.