Ви є тут

Минулого року у Хмельницькому 359 пар зареєстрували «Шлюб за добу», з них - лише дві розлучились

Инна Хананова

Минулого року у Хмельницькому стартував проект «Шлюб за добу». Скільки пар скористалося цією послугою, далі розповість «Хмельницький».

Проект «Шлюб за добу» має на меті втілення сучасних стандартів щодо реєстрації актів цивільного стану. Закохані можуть самостійно вирішувати, коли бажають взяти шлюб, а не чекати на цю визначну подію цілий місяць. Адже звичайна процедура одруження передбачає, що між подачею заяви та реєстрацією шлюбу повинно пройти не менше, ніж 30 днів. Нагадаємо, що для одруження за добу закохані пари повинні записатися на реєстрацію і подати потрібні документи.

У Хмельницькому проект «Шлюб за добу» стартував 28 квітня. Організатором проекту є міська дитяча школа мистецтв. Для проведення церемонії одруження можна вибирати серед п'яти красивих локацій. Також пари можуть обрати шлюб у стилі модерн, класичному, ретро- або етностилі. 

Цей проект стає все популярнішим серед закоханих. За даними МТРК «Місто», у Хмельницькому 359 пар одружилися за добу. Зі всіх пар, які одружились за добу у 2017 році, лише дві розлучились. У міському ВРАЦСі наголошують, що така статистика позитивна, адже кількість самих експрес-шлюбів велика.

Крім хмельничан, серед закоханих були мешканці з різних куточків України, а також громадяни: Польщі, Туреччини, Марокко, Грузії, Франції, Канади, Італії, Німеччини, Казахстану, Таджикистану, Узбекистану, Сирії, Молдови, Естонії, Литви, Білорусі, Греції, Азербайджану, Ізраїлю, Вірменії, Російської Федерації. Начальник Хмельницького міського ВРАЦСу Марина Зубова зауважує, що процедура одруження іноземців є досить простою. Людям іншої національності потрібно подати переклад паспорту та документ про розірвання попереднього шлюбу.

Додамо, що з початку 2018 року одружитися за добу вирішили ще дві іноземні пари та чотири місцеві.